Dienas ziņas

Tilta būvdarbus sola pabeigt agrāk

Dienas ziņas

Projekts «I believe in GOOD»

Aizvadīta «Sporto visa klase» trešā sezona

Aizvadīta «Sporto visa klase» trešā sezona

Ar finālsacensībām Zemgales olimpiskajā centrā šodien, 19.maijā, beigusies projekta “Sporto visa klase” sezona, kurā piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu no 59 pašvaldībām. Līdz finālam tika ap 500 skolēnu.

Pūtēju orķestra pavadībā Zemgales olimpiskajā centrā pulcējās  astoņpadsmit sportiskāko klašu skolēni, kuri  sīvā konkurencē starp 130 klasēm  izcīnījuši vietu finālā. Uz šo mērķi viņi tiekušies visu mācību gadu, sportojot no visas sirds, bet galvenais tomēr esot stingri nosprausts mērķis. 

"Visas skolas bija spēcīgas, bet mēs kaut kā mācējām motivēties, savākties un tikām. Mēs jau otro gadu piedalāmies šajā projektā. Piecreiz nedēļā sports, piecreiz nedēļā aktivitātes gan svaigā gaisā, gan baseinā - bērni ir daudz veselīgāki, kustīgāki," norāda Ādažu vidusskolas sporta skolotāja Inese Lēruma.

"Tas nav tikai tā, ka piedalās tikai stiprākie, un es domāju, ka tas visiem bērniem nāk par labu," stāsta Mārupes vidusskolas skolnieces mamma Elīna Upeniece.

Savukārt Ogres sākumskolas skolniece Megija stāsta, ka piecas sporta stundas nedēļā viņai palīdzot treniņos, lai "es kļūstu stiprāka un spēcīgāka. Es trenējos daiļslidošanā".

Pirms trim gadiem uzsāktā projekta galvenais uzdevums ir četros gados pamodināt 3-6. klašu skolēnos sportisko garu un vēlmi būt aktīvam. Raugoties ar kādu sparu un azartu ceturtklasnieki skrien stafeti finālsacensībās, šķiet šaubu nav nevienam, ka tas būs izpildīts.Vien pagaidām neatbildēts palicis jautājums, vai piecas sporta stundas nedēļā paliks arī pēc projekta beigām.

"Mēs meklēsim atbildi uz šo jautājumu, jo daļēji atbildi uz šo jautājumu jau ir devuši paši bērni. Ļoti daudzi  bērni šo aizvadīto gadu laikā ir iesaistījušies dažādas sporta nodarbībās, sporta pulciņos un guvuši motivāciju vienmēr sportot un būt veseliem," norāda Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers.

Nākamājā mācību gadā, kas ir noslēdzošais šajā projektā, savu dalību  pieteikušas vēl 112 trešās klases. Projektu pirms trim gadiem sāka, lai uzlabotu bērnu fizisko sagatavotību un motivētu iesaistīties sporta aktivitātēs.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti