32 valstīs vienlaikus aizvadīs pirmo Eiropas Sporta nedēļu

Visā Eiropā no 7. līdz 13.septembrim notiks pirmā Eiropas Sporta nedēļa. Tās laikā ar Eiropas Komisijas (EK) atbalstu Latvijā un vēl 31 Eiropas valstī nedēļas garumā tiks organizētas sportiskas un veselīgam dzīvesveidam veltītas aktivitātes visdažādākajām mērķauditorijām.

Eiropas Sporta nedēļas laikā Latvijā notiks vairāk nekā 1000 dažādu pasākumu. Dažādas organizācijas, sākot ar bērnu dārziem, skolām, pašvaldībām un beidzot ar dažāda lieluma uzņēmumiem, sporta iestādēm un sporta skolām, apņēmušās sarīkot pasākumus, kuros piedalītos ap 100 000 dalībnieku, savukārt visā Eiropas Savienībā (ES) dalībnieku skaits plānots ap trīs miljoniem.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir deleģējusi Latvijas Tautas sporta asociāciju (LTSA) kā Eiropas Sporta nedēļas nacionālo koordinatoru. 

Eiropas Sporta nedēļa ir jauna EK iniciatīva, lai veicinātu sportu un fiziskās aktivitātes Eiropā. Tās mērķis ir sekmēt sportošanu un fiziskās aktivitātes un vairot izpratni par to daudzajām priekšrocībām. Sporta nedēļa tiek īstenota visā Eiropā vienlaicīgi un ciešā sadarbībā ar valstu koordinatoriem. Tās ietvaros tiks organizēti jauni pasākumi un izmantotas esošās iniciatīvas, kas jau tagad veiksmīgi tiek īstenotas Eiropas, valsts, reģionālā vai vietējā mērogā.

Ar šo Eiropas līmeņa kampaņu cer ne vien iedvesmot eiropiešus būt aktīviem sporta nedēļā, bet arī mudināt tādiem būt visu gadu.

Sports un fiziskās aktivitātes ievērojami sekmē Eiropas iedzīvotāju labklājību. Tomēr fizisko aktivitāšu līmenis pašlaik nav pietiekami augsts un dažās valstīs pat pazeminās. Eiropas Sporta nedēļas mērķis ir mainīt šo situāciju. Nepietiekama fiziskā aktivitāte ne tikai negatīvi ietekmē sabiedrību un cilvēka veselību, bet arī  palielina ekonomiskās izmaksas. Turklāt sportošana var veicināt iecietību eiropiešu vidū un radīt pilsonības izjūtu. Sporta kā sociālās integrācijas līdzekļa lomas stiprināšana palīdzēs risināt pašreizējās problēmas Eiropas sabiedrībā.

Eiropas Sporta nedēļā aicināts iesaistīties ikviens - neatkarīgi no vecuma, izcelsmes vai fiziskās sagatavotības. Šai nedēļai būtu jāsaved kopā iedzīvotāji, valsts iestādes, sporta kustības, pilsoniskās sabiedrības organizācijas un privātais sektors. Pievēršot īpašu uzmanību vietējā līmeņa iniciatīvām, plānots ar šo nedēļu iedvesmot eiropiešus regulāri būt aktīviem un sniegt tiem iespēju ikdienā vairāk nodarboties ar sportu un fiziskām aktivitātēm.

Eiropas Sporta nedēļas programmas ietvaros Latvijā tiks organizētas vairākas tematiskas dienas sporta un izglītības iestādēs, darba vietās, brīvā dabā, sporta klubos un fitnesa centros.

Kampaņas aicinājums ir “Esi aktīvs!” (#BeActive)!

Sekojot EK aicinājumam, iedzīvotāji aicināti iesaistīties, piedalīties un organizēt aktīvas pauzes darba vietās, neizmantot liftu, bet trepes. Automašīnas vietā divriteni vai iet kājām, ne braukt ar sabiedrisko transportu.

Eiropas Sporta nedēļas pasākumu programma:

Zibakcijas vingrinājumu kompleksa apraksts Eiropas Veselības nedēļai

1. Sākumstāvoklis - pamatstāja. Rokas priekšā.

1.1. Pirksti pussaliekti.

1.2. Enerģiski atbrīvo pirkstus, tos iztaisnojot. Rokas notur taisnas visā vingrinājuma izpildes laikā. Izpilda 50 – 100 reizes.

2. Sākumstāvoklis - žāklštāja. Rokas sānis saliektas, plaukstas pie pleciem. Apļo plecus 10x uz aizmuguri, tad 10x uz priekšu.

3. Sākumstāvoklis - žākļstāja. Rokas priekšā plecu augstumā, pirksti iztaisnoti. Enerģiski šķērveidā vēzē rokas, tās sakrustojot vienu virs otras secīgi. Atkārto 20-30 reizes.

4. Sākumstāvoklis- žākļstāja. Puspietupienā plaukstas uzliek uz ceļiem un apļo ceļus 10x pulksteņa rādītāja virzienā un 10x pretēji pulksteņa rādītāja virzienam.

5. Sākuma stāvoklis - žākļstāja. Sāk kustību ar labo roku.

5.1. Roka saliekta pie pleca

5.2. Roka augšā

5.3. Roka saliekta pie pleca

5.4. Roka lejā.

Ar kreiso roku izpilda tās pašas kustības secīgi, atpaliekot kreisajai rokai no labās par vienu kustību. Atkārto 10-15 reizes.

6. Sākumstāvoklis - žākļstāja. Rokas uz gurniem. Enerģiski noliecas pa labi 2 reizes, tad – pa kreisi. Atkārto 12-15 reizes.

Pirmdiena, 7.septembris - Eiropas Sporta nedēļas atklāšana (aktivitāšu sākuma diena) ar īpašo uzsvaru uz bērnudārziem, 5-6 gadu vecu bērnu pulcēšanās  Rīgā (vieta tiks precizēta), mazākiem tiks piedāvāta speciāla programma uz vietas bērnudārzos.

Otrdiena, 8.septembris - Aktīvās pauzes darba vietās - visi uzņēmumi un organizācijas tiek aicinātas vingrot darba vietās pēc saviem vingrošanas kompleksiem, ka arī citas aktivitātes piemēram: diena bez lifta, bez mašīnas, izmantojot iešanu kājām vai braukšanu ar velo utt.

Trešdiena, 9.septembris - Konference “Sports un Jaunatne” – fizisko aktivitāšu nozīme jauniešu vidū, to iesaiste sportā un sociālie ieguvumi.  “Fizisko aktivitāšu un sporta jauna izmantošana, labākie Latvijas un Eiropas piemēri, šo piemēru pārmantošana Latvijas pašvaldībās un lielākajās Latvijas pilsētās”.

Ceturtdiena, 10.septembris - Zibakcijas skolās un universitātēs.

Piektdiena, 11.septembris - Fitnesa diena - sporta un fitnesa klubu atvērto durvju diena.

Sestdiena, 12. septembris - Vislatvijas Spēka diena - Visā Latvijā vienlaicīgi 80 vietās tiks nodrošinātas stacijas, kur jaunieši un visi interesenti varēs pierādīt un izmēģināt savus spēkus pievilkšanās uz maksimālo atkārtojumu skaitu.

Svētdiena, 13.septembris - Fiziskās aktivitātes svaigā gaisā, parkos, pie dabas ar speciālo programmu vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti