Velo izaicinājums Liepājā – kurš nobrauks visvairāk kilometrus!

Līdz pat septembra beigām Liepājā izvēlēties braukt ar velosipēdu un uzturēt sevi labā fiziskā formā ar pašvaldības atbalstu mudinās Liepājas veloaktīvistu un ziemas peldētāju klubs "VeloRonis". Izaicinājums "Veloaktīvs 2023" ir komandu riteņbraukšanas sacensības, kur dalībnieki, individuāli pārvietojoties ar velosipēdu, krāj kilometrus komandas kopējam rezultātam. Mērķis ir savākt pēc iespējas lielāku kilometru kopskaitu.

Velo izaicinājums Liepājā – kurš nobrauks visvairāk kilometrus!
00:00 / 04:17
Lejuplādēt

Nav ilgi jāgaida, kad Liepājā krustojumā pie Raiņa parka, kur Latvijas Radio tikās ar vienu no izaicinājuma dalībniecēm un rīkotāju, ik pa brīdim garām pabrauc kāds velosipēdists. Velobraukšana kļūst arvien populārāka, vērtē izaicinājuma dalībniece no Liepājas Daiga Poriņa. Komandā apvienojušās piecas sportiskas dāmas.

"Mūs saveda kopā skriešana un orientēšanās. Liepājā un apkārtnē ir ļoti labs orientēšanās seriāls ar daudziem posmiem, katru nedēļu ir kāds jauns apvidus.

Ir dažādi cilvēku tipi. Man patīk skaitīt kilometrus, patīk salīdzināties, un tas ļoti aizrauj," pastāstīja Daiga.

Daiga Poriņa, kura piedalās izaicinājumā "Veloaktīvs 2023"
Daiga Poriņa, kura piedalās izaicinājumā "Veloaktīvs 2023"

Sacensību gars ir tas, kas motivē daudzus braukt vēl vairāk nekā ikdienā. Uz to norādīja arī izaicinājuma rīkotāja, aktīva un sportiska liepājniece Inga Krivcova, kura peld arī ziemā un uz interviju atnākusi ar kājām, arī tam ir savs pamatojums.

"Lielai daļai vajag sacensību. Man arī. Es atnācu ar kājām, aprīlī vēl nebraucu ar riteni. Mums darbā ir izaicinājums ar kājām noiet 200 kilometrus. Mēs arī tur sacenšamies, man pirmais trijnieks. Kolēģe vakar gājusi, tātad man arī jāiet. Pārvietojos tikai ar kājām, neizmantoju velosipēdu un arī mašīnu ne," pastāstīja Inga.

Pilsētā jau vairākus gadus notiek dažādi pasākumi, kas saistīti ar velobraukšanu, arī Eiropas sporta nedēļas laikā notiek nakts orientēšanās pilsētā. Tagad Izaicinājumam pieteikušies jau vairāk nekā 50 dalībnieku. Notiek arī dažādi mūsdienīgi jaunievedumi ar tehnoloģiju palīdzību.

"Sākām interesēties, izrādās ir divi latviešu puiši, kuriem ir platforma "Distantrace.com". Caur viņu platformu un aplikācijām var uztaisīt izaicinājumu mēneša garumā. Izveidojās laba komunikācija, arī viņiem tas ir izaicinājums, viņi palīdzēja klāt vēl pieprogrammēt, jo aktivitātes tiek skaitītas komandās. Tas ir testa variants, notiek dažādi uzlabojumi. Gribējām savilkt kopā arī dienas un nakts velobumu, lai veicinātu velobraukšanu Liepāju, piesaistītu arī mūsu pasākumam. Izskatās, ka tas ir nostrādājis. Pagājušas tikai dažas dienas, un ir jau pieteikušies vairāk nekā 50 dalībnieku, 25 komandas, nobraukti jau 300 km pirmajai komandai, ir aktīvi," pastāstīja Inga Krivcova.

Fizkultūras skolotāja Andris uzskata, ka Liepājā ir piemērota infrastruktūra velosipēdistiem, izņemot atsevišķas vietas, kur iespējams situāciju vēl jāuzlabo. Viņš brauc ar velosipēdu katru dienu, arī ziemā.

"Ģeniāli, labākā pilsēta Latvijā, kur var izbraukt, ir veloceliņi. Tagad tikai centrā grūtāk, jo remontdarbi notiek. Visur var tikt, apbraukt Liepājai apkārt var pa veloceliņiem. Man ģimenē visi brauc ar riteņiem," pastāstīja Andris.

Brīžiem jau esot tik intensīvi, ka jādomā, kā velobraucējiem ievērot divvirzienu kustību, pastāstīja liepājnieki. Liepājā šobrīd kopumā ir izbūvēti veloceļi vairāk nekā 55 kilometru garumā, Rekonstrukcijas laikā tie arvien tiek papildināti, plānots projekts arī O. Kalpaka ielā, kas būs ieguvums velobraucējiem, dodoties Karostas virzienā, kas ir atpūtnieku iecienīts galamērķis. Veloceliņš no Liepājas ved līdz Grobiņai, gaidāms arī veloceliņš līdz pat Nīcai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti