12 valstu pārstāvji skries Biķernieku pusmaratonā

Ne visās motoru sportu braukšanas trasēs iespējams skriet, un to ir sapratuši tie Šveices, ASV, Portugāles, Vācijas, Polijas, Spānijas, Itālijas un, protams, visu Latvijas kaimiņvalstu pārstāvji, kuri svētdien, 26.aprīlī, Biķernieku trasē skries pusmaratonu vai citas distances. Seriāla "Skrien Latvija" otrais posms Biķerniekos līdzās Silverstonas pusmaratonam Anglijā ir viens no retajiem skrējieniem Eiropā, kura laikā var legāli atrasties sacīkšu trasē.

Reģistrēto dalībnieku skaits divas dienas pirms Biķernieku pusmaratona starta ir sasniedzis 2,5 tūkstošus, pārspējot pērnā gada rādītāju par 20%. Tas nozīmē, ka dienu pēc Lielās talkas cilvēkiem ir svarīgi satikties ar līdzīgi domājošajiem un pārrunāt labos darbus apkārtējās vides uzlabošanā. 

Biķernieku pusmaratons notiks piekto reizi, taču 2011.gads nav pirmais, kad šajā trasē notikušas skriešanas sacensības. Astoņdesmito gadu beigās notika leģendām apvītie Tautasdziesmas maratoni, kuru veikšanai vajadzēja noskriet astoņus motošosejas apļus. Pirmajā - 1988. - gadā Tautasdziesmas maratons pulcējis 10 000 dalībniekus, kas varētu būt šodienas sacensību rīkotāju mērķis. Tiesa, pēc trešās atmodas Tautasdziesmas maratona popularitāte saruka un deviņdesmito gadu vidū tas beidza savu eksistenci un šobrīd ir palicis 20 gadu senās to laiku dalībnieku atmiņās.

"Pastāvēs, kas pārmainīsies," teicis viens no Latvijas dižgariem - tāpēc šobrīd Biķernieku kompleksā sporta bāze (BKSB) un Motormuzejs piedzīvo pārmaiņas. Arī autošosejas trasē 2015.gada pirmajā pusē notiek vērienīgi rekonstrukcijas darbi un pirmās sacensības notiks jūlija sākumā. Šī iemesla dēļ nedaudz mainījusies Biķernieku pusmaratona trase.

Trases rekords (1:08:13) no 2012.gada pieder Valērijam Žolnerovičam, kuram pērn neizdevās labot savu sniegumu, jo vīzu problēmu dēļ neieradās sparinga partneris no Baltkrievijas. Pēcolimpiskajā 2013.gadā Dace Lina sasniedza labāko Biķernieku pusmaratona sieviešu rezultātu (1:19:13). Lai arī nolikumā nav informācijas par balvu trases rekorda labotājiem, jebkuru sacensību rīkotājiem vienmēr jābūt gataviem novērtēt jaunus sasniegumus. Sportiskajiem rezultātiem par labu varētu liecināt skriešanai piemērotāki laika apstākļi pr tiem, kādus Biķernieku pusmaratona dalībnieki pieredzēja pērn, kad bija lielāks karstums nekā dažā vasaras dienā. 2014.gada skrējiena fotogrāfijas atgādina par zaļiem un saplaukušiem kokiem. 

"Kolektīva kilometri" ir spēle, kurā sacensties uzņēmumu veidotām komandām un salīdzināt dažādās distancēs noskrieto kilometru daudzumu. Atzinību gūs arī skola, kuras veidotā komanda būs viskuplāk pārstāvēta Tautas skrējienā (5,3 km) un "Nike" skrējienā (10,6 km). 

Pusmaratona skrējiena dalībnieki varēs izmantot kluba "VSK Noskrien" tempa turētāju pakalpojumus ar dažādiem finiša laikiem (1h30, 1h40, 1h50 un 2h). Septiņu sacensību seriālā "Skrien Latvija" notiek arī komandu cīņas, kur visās trijās distancēs līderi ir komanda "Sportland/Nike".

Katrs piektais dalībnieks jeb vairāk nekā 500 bērnu vecāki reģistrējuši savas atvases skrējieniem kartingu trasē. Bez skrējējiem sacensībās piedalīsies arī nūjošanas cienītāji, Biķernieku pusmaratonu padarot par lielāko nedēļas notikumu tautas sportā, dalībnieku skaita ziņā pārspējot arī MTB velomaratonu Cēsis-Valmiera.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas sports
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti