Dienas ziņas

Siguldas novadā atklāj sociālā atbalsta centru

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apgūst tautas mūzikas instrumentu spēli

Viļānos bērni apgūst tautas mūzikas instrumentu spēli

Lai iemācītos tautas mūzikas instrumentu spēli, Viļānos bērniem un jauniešiem notika meistardarbnīcas. Tajās varēja iegūt pirmās priekšzināšanas cītara, vijoles, bubina, stabules un kokles spēlē. Meistardarbnīcu mērķis ir iemācīt jauniešiem kopā muzicēt, spēlēt bez notīm un improvizēt.

 

Ierodoties meistardarbnīcās, ikviens cītīgi spēlē. Pūš stabuli, sit bungas. Ir pauze, un pat tajā bērni muzicē. Tāds ir arī meistardarbnīcu mērķis – ņemt instrumentus rokās un mācīties spēlēt. Spēlēt kopā ar citiem pēc izjūtām un bez notīm, kā to dara tautas muzikanti bez profesionālās izglītības.

Meistardarbnīcās bija iespējams apgūt piecu dažādu instrumentu spēli. Vienā grupā muzicējot meldiņš bija ātrāk sadzirdams, citā kopā ar skolotāju bija jāmācās nopietnāk.

Kopumā spēlēt tautas mūzikas instrumentus mācījās 35 bērni un jaunieši.

"Man šķiet, ka tam jābūt ne tikai projektam, bet arī katrā mūzikas skolā, kur ir kaut kāds interešu pulciņš, kur bērns var ņemt brīvi instrumentu, un darīt tā, kā viņš grib," teica meistardarbnīcas vadītāja Iveta Dukaļska.

Triju dienu garumā pat tie, kuri iepriekš nebija turējuši instrumentu rokās, spēja gan vieni paši, gan kopā ar citiem muzicēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt