Dienas ziņas

Sākas Karjeras nedēļa

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Preiļu amatnieki izdod papildināmu grāmatu

Vienā eksemplārā izdod grāmatu par Preiļu amatnieku darbu

Preiļu novada amatniekiem biedrībā īstenojusi savu pirmo projektu. Vienā eksemplārā izdota grāmata, kurā apkopota informācija par Preiļu apkaimes rokdarbnieku, amatnieku un citu arodu pratēju darbu. 

Grāmata ir papildināma, un līdz Latvijas 100 gadu jubilejai iecerēts tās lappusēs ievietot ziņas par vēl vismaz 100 tuvāku un tālāku novadu iedzīvotājiem, bet skolās organizēt amatu prasmju meistardarbnīcas.

Amatnieku personību veido trīs galvenie spēki: sirds siltums, gaišo domu lidojums un precīzs roku pieskāriens – ar šādiem vārdiem Preiļu novadā sveikti tie amatnieki, par ko informācija apkopta nupat izdotajā grāmatā.

Pagaidām grāmatā ir ieraksti par 21 radošo Preiļu apkaimes personību.

Grāmata ir unikāla – papildināma un tikai vienā eksemplārā. Arī nosaukums tai dots zīmīgs un latgalisks: “Saiminīka prāca” jeb saimnieka darbs.

"Tas ir darbs, kurā saimnieks vai, teiksim, darītājs ieliek savu sirdi, savas domas, savu ideju. Līdz Latvijas simtgadei ceram, ka būs jau 100 amatnieki šajā grāmatā, jo tā grāmata ir papildināma," sacīja amatniece, Salas pamatskolas direktore Anita Vjakse.

Amatu lietpratēji Preiļu novadā darbojas dažādos virzienos: kādam tuvāki māla vai koka izstrādājumi, citam rokdarbi un  netradicionālā māksla. Taču visus apvieno tas, ka pirmā talantu novērtējusi ģimene.

Lai rosinātu arī skolu jaunatni jau bērnībā apjaust savas spējas radīt un veidot ko skaistu, amatnieki Salas pamatskolā organizēja meistarklases.

Skolēni atzīst, ka gūtā pieredze ir vērtīga un ļauj novērtēt arī jau ģimenē apgūto.

Amatnieku biedrība turpmāk iecerējusi veidot vietu izstādēm un tiešajai tirdzniecībai, jo ir svarīgi mudināt amatniekus savu hobiju pārvērst uzņēmējdarbībā. Novada vadība uzsver, ka pēc vēsturiskās atjaunošanas tā varētu atrasties Preiļu pilī. Bet par grāmatas “Saimnīka prāca” mājvietu kļūs Preiļu novada bibliotēka, dodot iespēju to izmantot arī mācību procesā skolās.

Jau vēstīts par Preiļu novada amatniekiem, kuri šogad apvienojušies biedrībā, lai daudzveidīgās amatu prasmes nodotu nākamajām paaudzēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti