Vasarsvētku zīmē notiks folkloras kopas «Grodi» 30 gadu jubileja

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Koku ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” 14.maijā plkst. 13.00 ikviens bez maksas aicināts apmeklēt folkloras kopas “Grodi” 30 gadu jubilejas pasākumu, kurā būs iespēja redzēt muzikāli rituālu uzvedumu, iesaistīties rotaļās un dejās, kā arī sadziedāties un sadancot.

Folkloras kopas “Grodi” dibināta pirms 30 gadiem, tās vadītājs ir Andris Kapusts. Kopas darbības pamatā ir tautas tradīciju izzināšana, apgūšana un tālāka popularizēšana. Vislielāko dzīves enerģiju viņi gūst no saules sagaidīšanas Lielajā dienā, no uguns rata ripināšanas Jāņos, no bluķa vilkšanas Ziemassvētkos un citiem gadskārtu svētku rituāliem.

Tēma “Vasarsvētki” līdz šim folkloras kustības ietvaros nav aktualizēta, tāpēc kopas jubilejas pasākuma viens no mērķiem ir popularizēt uz sekmēt Vasarsvētku svinēšanas iekļaušanu tradicionālo svētku kalendārā nākotnē.

Kopa allaž atrodas festivālu “Baltica” dalībnieku pirmajās rindās, un regulāri folkloras skatēs tās sniegums ticis novērtēts ar visaugstākajām atzīmēm.

Folkloras kopa “Grodi” regulāri piedalās arī dažādos koncertos, sarīkojumos, festivālos Latvijā un ārvalstīs. Vissvarīgākais no darba aspektiem ir saistīts ar gadskārtu svētku organizēšanu Rīgā un līdzdalību tajos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti