«Trejasmens» laiž klajā Ziemassvētku dziesmu «Dievs ienāca istabā»

Kultūras menedžmenta centrs „Lauska” laidis klajā Ropažu novada folkloras kopas "Trejasmens" Ziemsvētku dziesmu „Dievs ienāca istabā”.

"Melodiju nosapņoju sniegotā laikā 2014. gada decembrī pirms pamošanās tieši Ziemassvētku saulgriežu rītā. Pieceļoties melodija skanēja galvā kā tikko pa radio dzirdēta. Skatījos pa logu uz ziemas balto segu un nolēmu, ka tā būs Ziemassvētkiem veltīta. Tad dziesmu ierakstīju diktofonā, un drīz vien jau strādājām ar to studijā,” par skaņdarba rašanos stāsta grupas dalībnieks Andrejs Planders. Dziesma "Dievs ienāca istabā" ierakstīta studijā "Lauska". Skaņu režisors Kaspars Bārbals

Dziesmu „Dievs ienāca istabā” plānots iekļaut albumā, kas sagatavots par godu Ropažu 810 gadu jubilejas atzīmēšanai un iznāks nākamgad. Albumu "Iz ropažnieku dzīves" ieraksta Ropažu novada folkloras kopas "Trejasmens" un "Oglīte". Tajā būs apkopotas teikas, nostāsti, pasakas, dzejoļi un tautasdziesmas par Ropažiem.

Jaunā albuma programma veidota, izmantojot Emīla Melngaiļa veiktos pierakstus Ropažos 20. gs. 30. gados. Ropažu tautasdziesmu vārdi meklēti Latvijas Folkloras krātuvē. Dziesmas mūsdienīgā skanējumā aranžējis „Trejasmens”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti