Tautas lietišķās mākslas studija «Kalvis» aicina iepazīt rotu mantojumu

No 1. aprīļa līdz 7. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” Rīgā, Jaunielā 29a, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Kalvis” izstāde “Rotu mantojums”.

Tautas lietišķās mākslas studija “Kalvis” savu darbību uzsākusi 1959.gada rudenī Skolotāju nama paspārnē. No 1972.gada par studijas vadītāju sāk strādāt Tautas daiļamata meistare Valda Kesnere. Sāk iezīmēties stingri nosprausts mērķis - celt gaismā latviešu kultūras unikālo mantojumu - arheoloģiskās rotas. Lielu atbalstu ar padomiem sniedz Vladislavs Urtāns un Latvijas Vēstures muzeja arheoloģijas fondu glabātāji un speciālisti, mākslinieks Jānis Mikāns un Juris Urtāns.

45 gadu garumā TLMS “Kalvis” izveidojusies par vadošo rotkaļu kopu ar padziļinātām zināšanās senlatviešu rotu atdarinājumu izgatavošanā un pielietojumu apģērbā, kā arī latviskās identitātes saglabāšanā mūsdienu multinacionālajā sabiedrībā.

Senlatviešu rotas nav tikai muzeju eksponāti, bet tām ir arī praktisks pielietojums, izceļot mūsdienu apģērbu valkātāju oriģinalitāti un piederību latvietībai. Pierādīt to ir Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” rotkaļu mērķis.

Studijas rotas ir eksponētas Lietuvā, Igaunijā, Maskavā, Somijā, Japānā, Francijā, ASV, Ungārijā, Kiprā, Gruzijā, Jaltā, Norvēģijā u.c.

Tuvojoties Latvijas valsts simtgades svinībām, TLMS “Kalvis” dalībnieku veikums kopā ar tērpu kolekciju, ko veidojusi salona “Tīnes” vadītāja Ināra Vizma, tiek plašāk parādīts skatītāju vērtējumam izstādē “Rotu mantojums”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti