Tautas lietišķās mākslas meistarus aicina piedalīties izstādē «Mūsu mantojums»

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina tautas lietišķās mākslas meistarus un tautas lietišķās mākslas studiju vai pulciņu dalībniekus ar saviem darbiem piedalīties izstādē "Mūsu mantojums", kas būs skatāma no 18. jūlija līdz 5. septembrim Latgales kultūrvēstures muzejā Rezeknē.

Izstādei tiek pieņemti darbi, kuri konceptuāli atbilst izstādes tematikai un ir kompozicionāli saskaņoti materiālā un formā – latviešu tautas tērpu komplekti, latviešu tautas tērpu brunču audumi, kā arī arheoloģisko un etnogrāfisko rotu atdarinājumi, ādas jostas un laika periodam atbilstoši apavi.

Izstādes nolikums un plašāka informācija pieejama LNKC mājaslapā un festivalbaltica.com.

Jau vēstīts, ka starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2015” notiks no 15. līdz 19. jūlijam. Festivālā piedalīsies etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad „Baltica” dalībnieku skaits būs lielākais festivāla vēsturē – 3500.

„Baltica 2015” tēma būs „Mantojums”, savukārt izstādes "Mūsu mantojums" ekspozīciju veidos Latvijas novadu tautas tērpu komplekti, tradicionālo brunču audumi, arheoloģisko un etnogrāfisko rotu atdarinājumi, kā arī citi tērpu aksesuāri – ādas jostas un apavi.

Festivāla galvenie pasākumi notiks Rīgā, Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Norises papildinās sarīkojumi Aizkrauklē, Cēsīs, Dikļos, Dobelē, Jūrmalā, Lielvārdē, Līvānos, Ludzā, Talsos, Turaidā, Viļakā, Viļānos un citviet. Pirmoreiz „Baltica” vēsturē festivāla koncerti notiks jaunajās koncertzālēs - Vidzemes koncertzālē Cēsīs un Latgales Vēstniecībā „Gors”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti