Tautas deju ansamblis «Jandāls» ar koncertu svinēs 55. jubileju

Tautas deju ansamblis (TDA) “Jandāls” 55 gadu jubileju svinēs ar koncertu “Dejā dzīvi izrakstīju” 30.aprīlī plkst.18 Bauskas novada Īslīces kultūras namā.

Jubilejas koncertā skatītājus un viesus ar uzstāšanos priecēs paši jubilāri, kā arī “Jandāla” draugi – vidējās paaudzes deju kolektīvs “Biguļi” un bērnu deju kopa “Odziņa”, bet koncerta īpašais viesis būs deju kolektīvs no Gruzijas.

Jauniešu deju kolektīvs "Jandāls" oficiāli dibināts 1961. gadā, un jau kopš savas darbības pirmsākumiem tas sevi pieteicis ar mākslinieciski augstvērtīgu dejas sniegumu. Jau 1961.gadā Latvijas mērogā “Jandāls” ierindojies starp 12 labākajiem deju kolektīviem. Pateicoties dejotāju un jaundibinātā kolektīva vadītājas Birutas Hegenbartes neatlaidībai un ieguldītajam darbam, 1965.gadā “Jandāls” ieguvis Tautas deju ansambļa statusu, apliecinot spēju dejot visaugstākajā līmenī, izpildot tehniski sarežģītākās dejas.

“Jandāls” ir vienīgais Tautas deju ansamblis Bauskas novadā. TDA “Jandāls” ne vien pārstāvējis Bauskas novadu Vispārējos dziesmu un deju svētkos, bet nesis Latvijas un Bauskas vārdu arī starptautiskā mērogā, koncertējot Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Moldovā un Gruzijā. 2014.gadā “Jandāls” piedalījās deju lieluzvedumā “Lec, saulīte” pasākuma „Rīga 2014 saulgrieži” ietvaros, kas bija Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada saulgriežu kulminācijas pasākums.

Kopš 1994.gada kolektīva vadītāja ir Tamāra Ļisovcova. Viņas lielākais atbalsts kopš 2008.gada ir repetitore Santa Zemīte. Abas vadītājas savulaik bijušas kolektīva dejotājas.

"Es sāku dejot “Jandālā”, kad to no Rīgas atnāca vadīt Ligita Irbīte, un kolektīvā tobrīd bija vien četri puiši. Laikā, kad dejot atnāca Santa, mēs bijām jau 12 pāri,” stāsta Tamāra Ļisovcova. Šobrīd, deju kopas 55.sezonā, ik piektdienu uz deju mēģinājumu Bauskas Kultūras centrā sanāk kopā gandrīz 60 “Jandāla” pamatsastāva un studijas grupas dejotāju. Ansambļa vadītāja stāsta, ka “Jandālā” ir 15 dejotāji, kas ar visu sirdi atdevuši sevi dejai kolektīvā un dejo tajā jau sešu līdz pat desmit gadu garumā.

Koncertā “Dejā dzīvi izrakstīju” skatītāju priekam jubilāri dejos gan dejas no Tautas deju ansambļu repertuāra, gan daļu no Tamāras Ļisovcovas vadīšanas laikā apgūtajām dejām, gan arī izpildīs priekšnesumus, ko dibināšanas gadā dejoja pirmais “Jandāla” sastāvs. Kopā abi kolektīva sastāvi koncertam gatavo ap 20 deju priekšnesumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti