Rīta Panorāma

Intervija ar Aivaru Borovkovu

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Intervija ar Rolandu Juraševski

Tautas deju ansamblis «Dancis» aicina uz 70 gadu jubilejas koncertu

Atzīmējot savu 70 gadu jubileju, Latvijas Universitātes tautas deju ansamblis "Dancis" 3.aprīlī plkst. 16 aicina uz jubilejas koncertu "No saknēm līdz galotnēm augt" Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis norāda: "Mēs varam lepoties ar saviem slavenajiem vadītājiem šo gadu garumā - Hariju Sūnu, Uldi Žagatu un Alfrēdu Spuru. Un ne tikai lepoties, bet cieņā un godā turēt viņu atstāto deju mantojumu."

"Danča" jubilejas koncertos šo horeogrāfu veidotās un tautā iemīļotās dejas izdejos vairāku paaudžu dančinieki - gan Alfrēda Spuras laika dejotāji, gan vidējās paaudzes "Dancis", gan jaunais "Dancis" - šā laika jaunieši. Jubilejas koncerta programmā iekļautas arī horeogrāfu Helēnas Tangijevas-Birznieces, Irēnas Strodes, Ritas Spalvas, Jāņa Ērgļa, Jāņa Purviņa, Ernesta Spīča un citu veidotās horeogrāfijas.

Stingrais pamats, ko "Danča" vēsturē ielikuši tā vadītāji un visu paaudžu dejotāji, ir ļāvis attīstīties un veidoties deju ansambļa jauno horeogrāfu rokrakstam. Tālab koncertos varēs redzēt arī dančinieku pašu radītās dejas - savam ansamblim tās veidojuši Egils Polis, Artis Puriņš, Vilnis Birnbaums, Krišjānis Šimis un Sandra Kauranena.

Latvijas Universitātes tautas deju ansamblis "Dancis" ir viens no labākajiem, pieredzes un tradīcijām bagātākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā. "Dancis" dibināts 1946.gadā. Jau kopš pašiem pirmsākumiem to vadījuši izcili deju jomas profesionāļi - Harijs Sūna, Uldis Žagata, Milda Lasmane, Alfrēds Spura un citi. Kopš 1987.gada ansambļa vadītājs ir Rolands Juraševskis. Šobrīd ansambļa repetitors ir Egils Polis, baletmeistare Sandra Vītola un koncertmeistars Māris Šērs.

"Danča" jauniešu un vidējās paaudzes sastāvos dejo apmēram 100 dejotāju vecumā no 16 līdz 45 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti