Suntažos tautas instrumentu spēles audzēkņi rādīs apgūtās prasmes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Suntažu kultūras nama zālē 1. aprīlī plkst. 18 jau sesto reizi biedrības “Skaņumāja” un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkoto tradicionālo instrumentu spēles kursu audzēkņi koncertā rādīs apgūtās tautas instrumentu – ermoņiku, vijoļu un mandolīnu spēles prasmes.

“Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, nu jau tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas veidojas daudzveidīgas un atraktīvas, un gūst arvien plašāku klausītāju interesi,” stāsta viens no kursu pasniedzējiem, LNKC tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

“Skaņumājas” tradicionālo instrumentu spēles kursi piedāvā mācīties instrumentu spēli pieaugušajiem, kam iepriekš šādas iespējas nav bijis, vai tiem, kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles zināšanas. Četrās nedēļas nogalēs, intensīvi strādājot, kursu dalībnieki apgūst izvēlētā instrumenta spēles pamatus, gūst priekšstatu par muzicēšanas tradīcijām, mācās raksturīgo tautas mūzikas kapelas repertuāru un kopmuzicēšanas prasmes.

Pasākums piedāvā arī akcijas “Satiec savu meistaru! 2017” dalībniekiem iepazīties ar tautas mūzikas instrumentu spēles mācīšanās pieredzi, darbā izmantotajām metodēm un kursu pasniedzējiem – instrumentu spēles meistariem. Varbūt tieši šī tikšanās rosinās apgūt ko jaunu (senu un labi aizmirstu) un pievienoties tautas mūzikas spēlmaņu pulkam jau nākamajos “Skaņumājas” kursos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti