Kultūras ziņas

Lūcijas Garūtas «dvēseles elpa»

Kultūras ziņas

Citāds stāsts par Mazo princi

Izstāde par latviešu pušķojumu vēsturi

Studija «Rezēda» izstāda latviešu pušķojumus

Laikā, kad lielveikalos acis žilbst no visraibākajiem Ziemassvētku rotājumiem, tautas lietišķās mākslas studijas “Rezēda” mākslinieki piedāvā radīt svētku noskaņu ar pašdarinātiem dekoriem. Lieliska ideja svētku noskaņas veidošanai pašu rokām ir izstāde “Latviešu pušķojumu vēsture 2017. gada skatījumā” Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Latvieši bijuši pieticīgs dekoratīvo materiālu izvēlē. Dažādi dabas materiāli tika vākti visu gadu. Ziemas saulgriežos katrā mājā būtu jābūt puzuram, kas veicina laimi.

Izstādē skatāmai vēsturisko pušķojumu kompozīcijās veidoti raksturīgi augu pušķojumi, izmantojot šī laika modi, pretī liekot pagājušo gadsimtu tradīcijas un tendences, krāsu asociācijas, formas un satura izpratni. Redzami jau ierastie puzuru veidi, gan vērumi, gan arī retāk sastaptie griestu dekorējumi, putnu atdarinājumi, valgi, važas, ķisti, saulītes un citi telpu rotājumi.

Izstādē eksponēti stacionārie gadskārtu pušķojumi, kuru izgatavošana arī senos laikos prasīja ilgāku laiku un tika izmantoti vairākus gadus. Ir pārstāvēti atsevišķi godu pušķojumi un pušķota bildinājuma zirga sega, kuru vasarā meita rotāja ar dzīviem ziediem no sava dārza.

Tuvojoties ziemas saulgriežiem, rotājumu veidošana varētu kļūt par veidu, kā nesteidzīgi izbaudīt laiku ģimenes lokā. Tautas lietišķās mākslas “Rezēda” veidotie bērumi, vērumi un pušķojumi Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra muzejā būs skatāma līdz decembra beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti