Starptautisko teātra festivālu «Tālvils» atklāj Valkas teātra «Ragana»

No 23. līdz 26. septembrim Valkā norisinās 11.Starptautiskais laikmetīgā teātra festivāls “Tālvils”. Festivālu 23.septembrī atklāj Valkas teātra izrāde “Ragana” pēc Aspazijas nepabeigtās drāmas "Ragana" motīviem (režisors Aivars Ikšelis) pilsētas kultūras namā plkst.19.

Nepabeigtās drāmas galvenā varone ir jauna ragana Liesma, kura kopā ar citām raganām dzīvo mežā, bet viņas dzīves uzskati nesaskan ar veco raganu uzskatiem. Viņa vēlas no dzīves kaut ko vairāk – mīlestību, pārticību, laimi. Liesma ir izvēles priekšā – iegūt mantu un varu vai arī mīlestību un laimi. Viņa izvēlas mantu un varu, taču sirdsmieru tā arī negūst. Rezultātā stāsts par mīlestību neveidojas pozitīvi romantisks, bet iznīcinošs, jo līdzekļi, kā sasniegt mērķi, sevi neattaisno.

23.septembrī plkst. 21 skatītāji varēs vērot arī Alekseja Tolstoja Brjanskas Valsts akadēmiskā drāmas teātra (Krievija) izrādi “Bravissimo, Valentīna!" (režisore Tatjana Gorbačova). Iestudējuma pamatā - reāli notikumi ar meiteni, kura devusies peļņā uz Itāliju. Izrādē apstiprinās teiciens “labi ir tur, kur mūsu nav”. Izrāde notiks Valkas novadpētniecības muzeja dārzā (vai kultūras namā, ja līs lietus).

„Tālvils” ir pasaules profesionālo un labāko amatierteātru jaunā gadsimta teātra mākslas izteiksmes, satura, veida un meklējumu Starptautiskais teātru festivāls Latvijas – Igaunijas pierobežā. Šogad festivālā piedalīsies teātri no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Krievijas.

Festivāls notiek Valkas Starptautiskās laikmetīgās mākslas un kultūras biennāles “Dzīve” ietvaros.

“Izrāžu spektrs šogad ir ļoti plašs, un katrā izrādē režisors un aktieri meklēs atbildes uz ļoti būtiskiem jautājumiem - kādā laikā šobrīd dzīvojam, kā saprast savu vietu pasaulē un nepieļaut jaunas kļūdas," atklāj festivāla rīkotājs Aivars Ikšelis.

Ar apjomīgo biennāli Valkā šogad atzīmē Raiņa un Aspazijas gadu. Ieeja uz katru izrādi 1 eiro, bet uz visām septiņām izrādēm 5 eiro. Bērniem ieeja brīva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti