Starptautiskajā masku tradīciju festivālā viesosies arī grupas no Čehijas, Lietuvas un Sjerraleones

Šajā nedēļas nogalē, no 24. līdz 26. februārim, Latvijā notiek 18. Starptautiskais masku tradīciju festivāls, kurā notiks tradicionālie masku gājieni Katlakalnā, Vecumniekos un Mālpilī.

Maskotie ļaudis ies cauri ciemiem un dosies uz lauku sētām, lai pēcāk kopīgi svinētu Meteņus kādā no centrālajām ciemu vietām. Savukārt vakarpusē maskošanās turpināsies Rīgā kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.

Gunta Saule stāsta par masku festivālu
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

„Kad būsim izciemojušies lauku sētās, kur viss beigsies ar ugunskuru un kādu Meteņu putru, dosimies uz Rīgu, kur konferencē Ziemeļblāzmas kultūras pilī masku pētnieki no dažādām valstīm būs sagatavojuši stāstījumus par savu tradīciju. Tam sekos lielā masku izrādīšanās, kur visas sabraukušās masku grupas viena pēc otras ies plāna vidū un demonstrēs savas tradīcijas,” stāsta Latvijas folkloras biedrības pārstāve Gunta Saule.

Jāpiebilst, ka viesu vidū būs folkloras grupas no tādām valstīm kā Sjerraleone, Čehija un Lietuva. Masku tradīciju festivāls noslēgsies svētdien ar lielo masku gājienu un Meteņu svinēšanu Vērmanes dārzā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti