Dienas ziņas

Kuldīgā aizvadīts kalēju saiets

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Smiltenē top laika apstākļu deķi

Smiltenē darina Latvijas jubilejas laikapstākļu segas

Smiltenes rokdarbnieces darina laika zīmju segas. Pirmā no tām top, ieadot Latvijas jubilejas gada laikapstākļus un katras dienas temperatūru.

Biedrības “Smiltenes pūra lāde” dalībniece Ilze Haka savā laikapstākļu segā  pirmo valdziņu ieadīja aizvadītā gada 17.novembrī, lai tagad tajā katru dienu, rindiņu pa rindiņai, ievītos Latvijas jubilejas gada temperatūru krāsas.

“Šī ir bijusi gada visaukstākā diena, man liekas, februārī 28. vai kurā, tumšās krāsas ir aukstums un šeit jau ir siltais aprīlis. Šī karte ir taisīta pēc starptautiskām meteo krāsām, kas arī parādās, kad arī liek tās kartes televīzijā uz sienas, kad ciklonus, anticiklonus rāda,” stāsta rokdarbniece.

Tomēr krāsas citu Smiltenes adītāju un tamborētāju deķos atšķiras – piemēram, Inga Gailuma savējā ietamborējusi gan lietu un sniegu, gan savu dzimšanas dienu.

Rokdarbnieces atzīst, ka ik dienu temperatūru vērošana savā ziņā disciplinē un ir arī azarts redzēt, kā veidojas krāsu līnijas.

Šīs ierosmes iniciatore Ilze Haka stāsta, ka ideju par  laika apstākļu deķiem aizguvusi internetā un sociālajos tīklos arī padalījusies ar ieceri, ka tādējādi varētu iemūžināt arī Latvijas jubilejas gada laika krāsas.

“Mans profils feisbukā tai dienā eksplodēja,” viņa smejas. Atsaucība esot bijusi milzīga – šādi deķi tagad top ne vien Latvijā, bet arī visa Eiropā.  Krāsu gamma pēc katrs izvēlas pēc savas gaumes.

Latvijas jubilejas gada laikapstākļu segas tagad top ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās. Šīm segām pēdējais valdziņš tiks ieadīts novembrī, valsts jubilejā, bet smiltenietēm ir doma veidot līdzīgus laika deķus arī nākamajiem gadiem.

“Lai garākā laika posmā, kad būs jau kādi pieci, seši, septiņi deķi,  viņus saliekot blakus, varētu redzēt šīs klimata izmaiņas, vai tad ir tik traki, kā stāsta, vai nav,” nosmejas Haka.

Bet gada nogalē smiltenietēm ir iecere sarīkot  izstādi, kur būtu visi ap  simt šo rokdarbu ar Latvijas jubilejas gada laika krāsām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt