«Skaņumāja» noslēgs tautas instrumentu kursus ar koncertu Krapē

Ar audzēkņu koncertu “Saspēlēsim?” 12. decembrī plkst. 18 Ogres novada Krapes tautas nama zālē (Krapes pagasta pārvaldes ēkā) noslēgsies trešie biedrības “Skaņumāja” rīkotie tautas instrumentu spēles kursi.

“Daudziem kursu dalībniekiem šī būs pirmā skatuves pieredze un instrumenta spēles pieredze vispār. Neraugoties uz to, nu jau tradicionālās kursu noslēguma koncertu programmas veidojas daudzveidīgas un atraktīvas, un gūst arvien plašāku klausītāju interesi,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Tradicionālo instrumentu spēles tālmācības kursi piedāvā muzicēšanas prasmju apguves iespējas pieaugušajiem, kam iepriekš nav bijusi iespēja mācīties instrumentu spēli vai kas vēlas papildināt tradicionālās mūzikas un instrumentu spēles prasmes. Četrās nedēļas nogalēs, intensīvi strādājot, kursu dalībnieki apgūst izvēlētā instrumenta spēles pamatus, gūst priekšstatu par muzicēšanas tradīcijām, mācās kapelu muzicēšanai raksturīgo repertuāru un kopmuzicēšanas prasmes. Kursu piedāvājumā līdzās labāk zināmiem instrumentiem – vijolēm, mandolīnām, koklēm un akordu cītarām, tikuši iekļauti unikāli vietējās tradīcijas instrumenti - cimboles, pogu cītaras, cītarkokles, Ieviņa ermoņikas u.c.

Arī 2016. gadā tautas mūzikas interesenti un ikviens, kas jūt aicinājumu iemācīties kāda instrumenta spēli, ir aicināti pieteikties biedrības “Skaņumāja” tradicionālo instrumentu spēles kursos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti