Sestajā Vislatvijas dziesminieku saietā piedalīsies arī Kivičs un Virga

Augusta otrās nedēļas nogalē (no 7. līdz 9. augustam) Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā „Lielkrūzes“ notiks Vislatvijas dziesminieku saiets. Dziesminieki un dzejnieki no visiem Latvijas novadiem „Lielkrūzēs“ ar klausītājiem satiksies jau sesto reizi. Šogad dziesminieku saimei saietā pievienosies arī Ainars Virga un Andris Kivičs.

No 7. līdz 9. augustam ''Lielkrūzēs'' būs iespēja satikt, redzēt un uzklausīt gan sabiedrībā labi zināmus dziesminiekus, gan arī jaunus talantus. Šogad saietā piedalīsies Ieva Akuratere un Ilze Grunte, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Austra Pumpure un dažādu paaudžu austrasbērni, Varis Vētra, Maija Kalniņa, Uldis Kākulis, Gatis Vanags, Matīss Pavītols, Jānis Cirvelis, Arnis Miltiņš, aktrise Indra Burkovska, Jānis Mājenieks, Vilnis Punka, Jorans Šteinhauers, Andžejs Beļēvičs, Jana Egle un Jānis Rūcis, Inese Kozuliņa, Dace Priedoliņa, Rūta Ķergalve, Egons Pičners, Mikus Frišfelds un daudzi citi.

Šogad dziesminieku saimei saietā pievienosies arī Ainars Virga un Andris Kivičs, atgādinot, ka dziesminieka galvenie instrumenti – ģitāra un balss – ir pirmsākums ikvienai dziesmai un jebkuram mūzikas žanram. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Piektdien, 7. augustā, pulksten 19 sāks skanēt pirmais vakara lielkoncerts, bet pusnaktī – jau tradicionālā nakts sadziedāšanās pie ugunskuriem. Šogad iecerēts degt „Tautasdziesmu ugunskuru”, “Autordziesmu un dzejas ugunskuru” un ugunskuru, pie kura skanēs dažādu laiku un dažādu autoru dziesmas – „repertuārs bez robežām”. Savukārt pulksten vienos naktī ar savu jauno koncertprogrammu klausītājus iepazīstinās mūziķis un dziesminieks Guntis Veilands un grupa „Masti”.

Sestdienas, 8. augusta, priekšpusdiena kā allaž atvēlēta radošām darbnīcām: būs iespēja mācīties dziesminieku dziesmas, kā arī būs dzīvesziņas nodarbības un amatnieku radošās darbnīcas. Sestdien varēs arī iepazīt ''Lielkrūžu'' teritoriju, izstaigājot „Dzejas taku” un baudot „Dzejas meditāciju”. Šogad saietā gaidāms arī īpašs notikums – dzejas grāmatas „Tur dzimušais” atvēršanas svētki, pulcējoties arī dažādu paaudžu dzejniekiem.

Pēcpusdienā pulksten 15 sāks skanēt jauno dziesminieku koncerts, bet pulksten 19 – saieta otrais lielkoncerts. Pulksten 23 ''Lielkrūžu'' estrādē muzicēs dziesminieku Pētera Draguna un Martas Kreituses veidotā grupa “Zāle”, kas pavasarī laidusi klajā savu jau panākumiem bagāto debijas albumu “Viņa”. Savukārt pusnaktī gaidāma saieta viesu – postfolkloras grupas “Iļģi” – uzstāšanās. Turpinājumā dziesmota nakts līdz rīta gaismai…

Svētdien, 9. augustā, pulksten 12 ''Lielkrūžu'' kalnā, kur parasti tiek degta Jāņu uguns, saietu noslēdzot, degs ugunskuru, lai dziedātu, vēl mirkli būtu kopā un atvadītos līdz nākamā gada augustam.

Tie, kas Dziesminieku saietā pabijuši kaut reizi, zina, ka tās ir dziesmām piepildītas trīs dienas un divas naktis, vienalga, vai saule samīļo ''Lielkrūžu'' pakalnus, vai lietus mākoņi tos pārstaigā. Un patiesībā saieta dalībnieks ir ikviens, kas šajās dienās devies uz ''Lielkrūzēm'': gan tie, kas kāpj uz skatuves, lai iepazīstinātu ar savu jaunāko veikumu, gan tie, kas skatītāju rindās dungo līdzi, bet pie naksnīgiem ugunskuriem ikviens ir dziesminieks.

Dziesminieku saieta rīkotāji turpina apzināt un vēl līdz 20. jūlijam gaidīs dziesminieku pieteikumus, kurus aicina sūtīt uz e-pastu [email protected]. Pieteikuma e-pastā jānorāda vārds, uzvārds, dzīvesvieta un mazs apraksts par savu radošo darbību. Vēlams pievienot mūzikas ierakstus, ja tādi ir veikti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti