Dienas ziņas

Jaunie grozījumi neuzlabos situāciju

Dienas ziņas

Biotopus pētīs gan valsts, gan privātajās teritorijās

"Satiec savu meistaru" – daudzveidīgi prasmju svētki

«Satiec savu meistaru»: Dobelnieki mācās grebt karotes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ar daudzveidīgu programmu piektdien, 31.martā, 167 vietās Latvijā sācies pasākums ''Satiec savu meistaru''. Dobelniekiem tā bija iespēja iepazīt zemgaļu kulināro mantojumu un apgūt koka karošu grebšanu.

Amatnieks  Aleksandrs Voroņins uz Dobeles Amatu māju ieradies, līdz ņemot malkas klēpi. Tās gan nav vienkāršas pagales, bet liepas koka sagataves karotēm. Savu pirmo karoti Aleksandrs uztaisījis 25 gadu vecumā, jo bērnībā nav bijis, no kā pārņemt zināšanas. Tāpēc arī izlēmis piedalīties pasākumā ''Satiec savu meistaru''.

„Es biju iepriekš arī. Pagājušajā gadā vairāk bija bērnu. Vienam otram patika, prasīja, kad es vēl atbraukšu. Cilvēki bija ieinteresēti,” stāsta karošu meistars Aleksandrs Voroņins.

Amatu mājā  sanākušajiem vīriem  šis darbiņš nav svešs, un viņus vairāk interesē apspriest  dažādas nianses, bet  Marīte šurp nākusi ar apņemšanos piepildīt kādu senu  sapni.

„Man tēvs bērnība taisīja karotes, bet tā kā viņš par ātru aizgāja no dzīves, savu amatu nevienam nav nodevis. Un tā kā man ir divi dēli, gribas iemācīties un varbūt pievilināt arī dēlus uz to,” stāsta pasākuma apmeklētāja Marīte Barakauskaite.

Drīz vien ir skaidrs, ka Marīte mantojusi ne vien vēlmi, bet arī talantu, un tagad satikts arī īstais meistars. Tikmēr blakus telpā interesenti īstenās latvju saimnieces Dairas Jātnieces vadībā apgūst seno zemgaļu ēdienu gatavošanu, un šoreiz tās būšot dažādas pildītas lietas.

„Būs kāpostu tīteņi. Otra lieta – mēs taisīsim virteņus, ko pildīsim ar biezpienu un speķi, bet mēs izmantosim mīklai rupjos pilngraudu kviešu miltus,” skaidro ''Vaidelošu'' saimniece Daira Jātniece.

Interese par kulināro mantojumu lielākoties ir kundzēm labākajos gados, tāpēc arī šeit   ieguvējas ir abas puses.

„Pēc tam es mēģināšu mājās. Es eju arī ''Stariņā'', mums tur ir kulināru pulciņš, un mēs arī tur varēsim izmantot. Man jau meitenes teica'- atnes jaunu recepti,” smej pasākuma apmeklētāja Aija Fermane.

Projekts ''Satiec savu meistaru!''  notiek jau vienpadsmito reizi. Šogad 167 vietās ar savām zināšanām dalīsies vairāk nekā 400 dažādu amatu meistari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti