Rīta Panorāma

Saruna ar Jāni Golubevu

Rīta Panorāma

"Spaiss" ārda ģimenes Dobelē

Akcija "Satiec savu meistaru"

«Satiec savu meistaru!» aprīlī pulcēs meistarus, stāstniekus, teicējus un muzikantus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Šajā nedēļas nogalē vairāk nekā 100 vietās Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros un izglītības iestādēs notiks pasākums "Satiec savu meistaru!".

Pasākumā būs iespēja iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem, un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) eksperte Linda Rubena  aicina ikvienu apmeklēt meistardarbnīcas, individuālās nodarbības, paraugdemonstrējumus, lekcijas, diskusijas un koncertus.

5. aprīlī Berga Bazārā rīkotais amatnieku un zemnieku tirgus arī iekļaujas "Satiec savu meistaru!" pasākumu grupā. Tur sestdien būs iespēja satikt stāstniekus, rotu darinātājus, podniekus, tautas tērpu darinātājus, zinātājus par dabas veltēm un to izmantošanu, kalēju un citus meistarus. Tautas muzikanti aicinās gan lielus, gan mazus kopā dziedāt, dejot un iet rotaļās.

"Satiec savu meistaru!" ir 2009. gadā aizsāktā projekta "Tradicionālo prasmju skola" turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā "Eiropas amatu prasmju dienas". Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji aicina pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Aizvadītajos gados "Satiec savu meistaru!" apmeklējuši vairāk nekā desmit tūkstoši dažādu paaudžu interesentu, un ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu.

LNKC pārstāve Inga Bika aicina atrast savu meistaru un pieteikties satiecsavumeistaru.lv, jo vairākās norises vietās apmeklētāju skaits ir ierobežots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti