Sākas ceturtais Vislatvijas Dziesminieku saiets

Šovakar, 9. augustā, pulksten 19 Jaunpiebalgas novada „Lielkrūzēs” sāksies ceturtais Vislatvijas Dziesminieku saiets, lsm.lv informē saieta rīkotāji.

Piektdienas vakara koncertā muzicēs Daidze Andersone, Ēriks Loks, Helēna Kozlova, Egons Pičners, Kristaps Sudmalis, Edgars Mākens (Gaujarts) un Edgars Šubrovskis, brāļi Ziemeļi un Sandra Bula, Marģers Eglinskis, Silvestrs Sīlis, Zane Jančevska, Mikus Frišfelds, Maija Lāce, Uldis Kākulis, Zane Zālīte un Jana Egle, Vilnis Punka un Andris Mičulis. Dzeju lasīs Knuts Skujenieks, Arvīds Ulme, Arnis Mincenhofs, Inta Riekstiņa, Māris Salējs un Zane Daugule. Šajā vakarā visus liesmojoši priecēs mākslinieks Agris Dzilna ar vērienīgu ugunsskulptūru.

Vakara koncertam izskanot, mūzika un dzeja turpinās skanēt pie jauno dziesminieku un dzejnieku ugunskura. Estrādē nakts koncertā muzicēs Helēna Kozlova un grupa „Levīti”. Īpašu programmu Dzejas mājā piedāvās Kristaps Sudmalis un grupa „Karogi” kopā ar dzejniekiem.

Sestdienas, 10. augusta, rīts sāksies ar darbošanos dziesmu, dzejas un amatu darbnīcās. Dziesmu darbnīcā, kas norisināsies „Lielkrūžu” šķūnī no pulksten 11, savas dziesmas mācīs dziesminieki Ilmārs Romančuks, Vilnis Punka, Egons Pičners, Dinārs Gulbis, Valdis Atāls un Kārlis Kazāks.

Dzejas darbnīca, kuras vadmotīvs šogad ir „Dzeja Lielkrūzēm!”, Dzejas mājā noritēs divās daļās – būs dzejas lasījumi un kopīgi darināsim „Lielkrūžu” dzejas jostu. Dzejas lasījumos piedalīsies Agita Draguna, Māris Salējs, Jana Egle, Amanda Aizpuriete, Egons Pičners, Zane Daugule, Arnis Mincenhofs, Ineta Stadgale, Laura Dudare, Jānis Cirvelis, kā arī vēl citi Dziesminieku saieta rakstošie un dziedošie dalībnieki. Ja arī kāds, kurš vēlas piedalīties Dzejas darbnīcā, nav paspējis nosūtīt pieteikuma e-vēstuli, meklējiet Janu Egli „Lielkrūzēs” – saieta informācijas centrā vai Dzejas mājā.

„Liekrūžu” dzejas jostas darināšanā tiek aicināts piedalīties ikviens, kuram ir kāda četrrinde, sešrinde vai astoņrinde, ko dāvināt Dziesminieku saietam Lielkrūzēs. Autori paši katrs savu veltījumu uzrakstīs uz linu audekla lapām, kuras pēc tam tiks šūdinātas kopā krāšņā aprakstītā „Lielkrūžu” jostā.

Jauno dziesminieku koncertā 10. augustā pulksten 15 uzstāsies Inese Vanaga, Juris Gausiņš, Līva Vilnīte, Jānis Cirvelis, Salaspils muzikālā darbnīca, „Vecpilsētas dziedātāji”, Stefans Ezra Dimiters, Noi Kristiansens, Aivars Umbraško, Gundars Āboliņš un citi.

Sestdienas vakara koncertā, kas sāksies pulksten 19, muzicēs Kārlis Kazāks, Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Mikus Straume, Viktors Ellers, Jānis Jansons, Ilmārs Pumpurs, Imants Daksis, Eduards Cauna, Matīss Anuzis, Arnis Čakstiņš, Egons Pičners, Dinārs Gulbis, Laura Dudare un Dzintars Šusts, Ilmārs Romančuks, Jānis Žagariņš. Dzeju lasīs Valdis Bisenieks, Amanda Aizpuriete, Raimonds Knesis, Sandra Vensko, Marika Svīķe un Agita Draguna. Savukārt pēc vakara koncerta pirmo reizi saiets turpināsies ne tikai ar sadziedāšanos, bet būs arī danči. Spēlēs Ilmārs Pumpurs un Andris Davidonis, pareizos deju soļus ierādīs Dace Circene un viesi no Francijas.

Saieta koncertus šogad vadīs Vita Krūmiņa, Edīte Liepiņa un Ēriks Pozemkovskis.

Šis ir brīdis, kad reizi gadā satikties un attīstīt dziesminieku tradīcijas, skaidro pasākuma pārstāve Ilze Zveja.

„Mērķis ir gan popularizēt kultūru, gan arī to atdzīvināt. Tas arī ir izdevies, jo kļūst aizvien vairāk jaunu dziesminieku, un parādās jauni vārdi. Tā ir arī satikšanās vieta visiem reizi gadā. Ziemas sezonā ir klubi, kur satikties varbūt pāris vai desmit dziesminieku, bet šeit satiekas ap simts dalībnieku. Bet galvenais ir dziesmas, dzeja, vārds un mūzika,” saka Zveja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti