Dienas ziņas

No bišu stropiem nozagti 48 vaska rāmji ar medu

Dienas ziņas

Svētceļnieki tuvojas Aglonai

„Zvanītāju” vasaras skoliņai -15

Rucavas entogrāfiskās mājas «Zvanītāji» vasaras skoliņai 15. gadskārta

Augusta otrajā nedēļā jau 15. reizi Rucavas etnogrāfiskajā mājā "Zvanītāji" norisinās vasaras skoliņa, kurā dažādas senās  amatprasmes meistarklasēs apgūst gan bērni, gan pieaugušie.  Lai arī laika gaitā skoliņa ir mainījusies un tās popularitāte nedaudz apsīkusi, taču tā saglabājusi paaudžu kopā būšanas un darbošanās prieku, kā arī vēlmi izzināt novada kultūrvēsturisko mantojumu

"Zvanītāju" pagalmā pie mazajām stellēm ik pa brīdim mainās audējas. Kā izrādās, izaust Rucavas prievīšu rakstu nebūt neesot tik vienkārši – vajadzīga gan laba redze, gan pacietība. Kā uzskata meistarklases dalībnieki, tad, kopīgi darbojoties, varot apgūt visu, pat šķietami sarežģīto.

"Tas jau tas patīkamākais, ka visas paaudzes ir kopā, kad katrs no katra pamācās. Mazie redz, ka arī pieaugušajiem tā nemaz neveicas," stāstīja aušanas meistarklases vadītāja Ilma Rubene.

"Zvanītāju" vasaras skoliņā jau tradicionāli līdztekus dažādām senajām amatprasmēm, vienmēr tās dalībniekiem bijusi iespēja apgūt kokles spēli, kā arī papildināt dziesmu pūru. Tā, piemēram, Daniela šo mūzikas instrumentu iepazinusi tieši vasaras skoliņā, ko tagad turpinot spēlēt Rīgā.

"Koklē ir kaut kas tāds, ka tu spēlē un nejūties piekusis kā ar citiem instrumentiem. Gribas spēlēt tālāk," sacīja vasaras skoliņas dalībniece Daniela Bērziņa.

Kokles spēles meistarklases vadītāja Ieva Tālberga lēsa: "Paies pusaudžu gadi, tad noliks malā kokles uz kādu brīdi, bet tas viss paliks. Ap 40 gadiem  viņi atkal noteikti šeit atgriezīsies ar saviem bērniem."

15 gadu laikā "Zvanītāju" vasaras skoliņas apmeklējuši simtiem dalībnieku. Galvenokārt tās bijušas pašas Rucavas sievas ar saviem bērniem un mazbērniem, lai kopīgi izzinātu bagāto kultūrvēsturisko mantojumu.

Pirms gadiem septiņiem un arī vēlāk šeit pulcējušies ģitāristi no visas Latvijas.

Tagad lielais dalībnieku pieplūdums "Zvanītājos" manāmi noplacis, taču tas gan nenozīmē, ka visas rucavnieku senās amatprasmes būtu apgūtas.

"Lai nodotu šīs prasmes jaunajai paaudzei, vēl daudz ir jāstrādā. Ir nepieciešama novadu mācība skolā un ciešāka sadarbība ar skolu," teica Rucavas tradīciju kluba vadītāja Sandra Aigare.

"Zvanītāju" vasaras skoliņu šogad apmeklēja ap 15 dalībnieku. Viņu kopīgais veikums būs redzams un dzirdams noslēguma pasākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt