Kultūra

Nedēļas nogalē Siguldā kārtējie opermūzikas svētki

Kultūra

Tēlnieka Baumaņa simtgadei veltī izstādi un grāmatu

Rēzekne uzņem ārvalstu viesus un svin pilsētas svētkus

Rēzekne uzņem ārvalstu viesus un svin pilsētas svētkus

Pēdējā jūlija nedēļā Rēzeknē norisinās trīs vērienīgi pasākumi - līdzās pilsētas svētkiem šonedēļ te norit Eiropas tautu festivāls un Starptautiskais etno festivāls “Gosti”.

Rēzeknē ieradušies vairāk kā 600 festivālu dalībnieku no astoņpadsmit pasaules valstīm – gan no Eiropas, gan tuvākām austrumu puses kaimiņvalstīm. Visas nedēļas garumā pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja iepazīt citu valstu kultūru un tradīcijas, apmeklēt koncertus, kā arī piedalīties citos svētku pasākumos.

Lai iepazītu citu valstu kultūru un tradīcijas, kā arī demonstrētu savas valsts kolorītu un īpatnības, uz Eiropas tautu festivālu, kas notiek jau 24. reizi, kopumā ieradušies ap pieciem simtiem dalībnieku no piecpadsmit Eiropas valstīm, stāsta Rēzeknes Kultūras un tūrisma aģentūras vadītāja Jūlija Danilina:

“Šis festivāls ir ceļojošs festivāls un katru gadu notiek vienā no festivāla partnervalstīm. Pagājušogad tas notika Polijā, šogad uzņemam mēs, nākamgad būs Francijā, tad Lietuvā. Un jāsaka, ka tas ir liels izaicinājums uzņemt tik lielu festivāla dalībnieku skaitu”.

Svētku nedēļa iesākusies vakar ar gājienu un atklāšanas koncertu. Līdz pat svētdienai katru dienu pilsētā varēs sastapt ārvalstu viesus, kā arī apmeklēt vakara koncertprogrammas.

“Visas nedēļas garumā būs gan plaša daudznacionāla kultūras programma, gan arī dalībvalstu izstāde – tirdziņš, notiks konkursi un sacensības dažādās disciplīnās, ielu teātra un foto mākslā, gleznošanā. Tāpat notiks meistarklases kulinārijā,” vēsta Jūlija Danilina.

Līdztekus Eiropas tautu festivālam Rēzekne uzņem arī VIII Starptautiskā etno festivāla “Gosti” dalībniekus, kas šonedēļ te ierodas no Polijas, Krievijas un Baltkrievijas. Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nama vadītāja Svetlana Semeņaka informē, ka arī šis festivāls pulcēs vairāk kā 200 dalībniekus:

“Latgale un Rēzekne ir multikulturāla, multinacionāla, un te dzīvo ļoti daudz mazākumtautību pārstāvju un etnisko grupu. Un festivāla princips ir tāds, ka pie mūsu mazākumtautībām brauc viesi no etniskajām dzimtenēm. Ar savām dziesmām, ar dejām, ar uzvedumiem, ar dažādiem gardumiem.”

Šīs nedēļas nogalē Rēzekne atzīmēs arī pilsētas svētkus – 731. dzimšanas dienu. Paralēli starptautiskajiem pasākumiem pilsētā notiks arī viesmākslinieku uzstāšanās, retro moto auto izstāde, viduslaiku rekonstrukciju klubu uzstāšanās, uguns šovs un citi svētku pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti