Dienas ziņas

Tīnūžos atklāta Ziemassvētku izstāde «Sasildīt»

Dienas ziņas

Rēzeknē veido infrastruktūru uzņēmējiem

Iepazīstina ar Puzes pagasta kultūrvēsturi

Pužiņi iepazīstina ventspilniekus ar sava pagasta dziesmām un izloksni

 

Lai iepazīstinātu ar savu pagastu, tā kultūrvēsturi, Ventspils rakstnieka Herberta Dorbes memoriālajā muzejā “Senču putekļi” viesojās Ventspils novada Puzes pagasta ļaudis jeb pužiņi, kā viņi paši sevi dēvē. Pasākumā skanēja dziesmas un pužiņu īpašā izloksne.

Ventspilī, klusajā Ērgļu ielā, atrodas kāds nams, kurā labprāt uzņem viesus. Šoreiz Herberta Dorbes memoriālajā muzejā viesojās ļaudis no novada, lai sirsnīgā atmosfērā pastāstītu par savu pagastu.

Ieraksts muzeja viesu grāmatā liecina, ka pirmo reizi pužiņi, to skaitā arī Skaidrītes kundze, kura brīvajā laikā pēta pagasta vēsturi, te viesojušies jau pirms 21 gada. “Pužiņi ir atveduši sveicienu ventspilniekiem un arī tiem pužiņiem, kas dzīvo Ventspilī, un mēs stāstīsim par savu pagastu,” saka Ventspils novada sociālā darbiniece, novadpētniece Skaidrīte Bruhanova.

Mežu un purvu ieskautajā pagastā dzīvo aktīvi cilvēki, darbojas sieviešu vokālais ansamblis „Mežaroze”, folkloras kopa „Sītava”, ir čaklas rokdarbnieces. Muzejā skanēja ansambļa „Pa īstam” dalībnieku priekšnesums.

“Šogad ansamblis nosvinēja 10 gadu jubileju. Vadītāja ir Lienīte Čače, šogad saņēma arī apbalvojumu par ilggadīgu kolektīvu vadīšanu,” stāsta ansambļa dalībniece Revita Kraule.

Pužiņi lepojas ar pagasta vēsturi un cilvēkiem. Savulaik tur dzīvojis un strādājis gleznotājs Janis Rozentāls, arī rakstnieks Andrievs Niedra, dzimuši vairāki literāti, kā arī tēlnieks Kārlis Dane, kurš radījis arī divus Herberta Dorbes muzeja pagalmā aplūkojamos darbus.

Pasākumā demonstrēta arī pagasta jauniešu veidotā filma par Puzi.

Pužiņiem ir arī savs dialekts. “Atšķiras varbūt vietvārdi dažādi, ar galotnēm: vai tos loka, vai velk, vai stiepj,” stāsta Skaidrīte Bruhanova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti