Pirmo reizi notiks mandolīnai veltīti mūzikas svētki

7.novembrī Ogresgala tautas namā un 8.novembrī koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" notiks Mandolīnu mūzikas svētki. Koncertos apmeklētāji varēs izbaudīt mandolīnu mūzikas niansēto skaņu pasauli, meistarklasēs - apgūt un papildināt instrumenta spēles un ansambļa muzicēšanas prasmes.

"Mandolīna ir instruments ar plašām muzikālajām iespējām, kas atradis vietu gan klasiskajā, gan populārajā, gan arī daudzu pasaules zemju tautas mūzikā. Savulaik mandolīna daudz spēlēta arī mūsu zemē un šobrīd, pateicoties tautas mūzikas entuziastu ieguldītajam darbam, atgūst zaudēto popularitāti," stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs.

Pasākumā tiksies tautas instrumentu spēles mīļotāji un speciālisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Baltijas un citu Eiropas tautu mūziku, kā arī mandolīnu "ziedu laiku" - 20.gadsimta sākuma - populārās melodijas mandolīnu mūzikas svētkos atskaņos Zarasu mandolīnu ansamblis (Lietuva), ansamblis "Mooste mandoliinid" (Igaunija), pašmāju folkloras kopa "Tarkšķi", Rīgas mandolīnu orķestris un biedrības "Skaņumāja" ansamblis "Magdalēna".

Svētki ir tradicionālo instrumentu spēles pārmantošanas projekta "Dzīvā mūzika" gadskārtējais pasākums, ko rīko biedrība "Skaņumāja" sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Mandolīnu mūzikas svētki notiks sestdien, 7.novembrī, plkst. 18 Ogresgala tautas namā, kā arī svētdien, 8.novembrī, koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga", kur plkst. 12 sāksies instrumentu un ansambļa spēles meistarklases "Mandolīnas spēle iesācējiem un pratējiem, darbs ar ansambli", savukārt plkst. 16 notiks svētku koncerts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti