Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jelgavā godina 1945. gadā izsūtītos

Aizputē piemin teātra režisori K.Austrumu

Piemin ilggadējo Aizputes Tautas teātra režisori Karmenu Austrumu

Aizputē uz ilggadējās Tautas teātra režisores Karmenas Austrumas atceres pasākumu šonedēļ pulcējās viņas kolēģi un aktieri. Vairāk nekā 40 gadus Aizputes kultūras nama skatuve bija režisores Karmenas Austrumas svarīgākā dzīves daļa. Pērn 3. decembrī viņa 77 gadu vecumā aizgāja mūžībā.

Režisore, aktrise, kustību un deju konsultante Karmena Austruma (dz.Osīte) dzimusi 1938.gada 7.aprīlī Rīgā. 1956.gadā viņa absolvēja Emīla Dārziņa speciālo mūzikas vidusskolu, bet 1960.gadā Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātes Aktieru nodaļu. Pēc tam strādāja Teātra fakultātē par skatuves kustību un deju skolotāja. No 1966.gada līdz 1984.gadam bijusi Liepājas teātra kustību konsultante.

Režisora Pētera Vīksnas aicināta, Karmena Austruma kopš 1975. gada sākusi sadarbību ar Aizputes dramatisko kopu, kaut sākotnējā nostāja bijusi: ''Es ar pašdarbniekiem nestrādāšu, un viss''. Uz Aizputi dzīvot Karmena Austruma pārcēlusies 1985.gadā, un visi turpmākie dzīves gadi saistīti ar šo pilsētiņu, kaut bijusi iespēja atkal strādāt profesionālā teātrī.

Karmenas Austrumas vadībā iestudēts ap 80 dažādu autoru darbu. Neatlaidīgā darbā izdevies no nelielas dramatiskas kopas izveidot Tautas teātri ar nozīmīgu vietu starp citiem pašdarbības teātriem Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt