Dienas ziņas

Kocēnos piemin leģendāro diriģentu Robertu Zuiku

Dienas ziņas

Salacgrīvā aizvadīts Meteņdienas masku festivāls

Pieaug interese par tautas mākslu

Pieaug interese par tautas mākslu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jelgavas novadā ap 400 dejotāju Meteņdienā pavasari modināja “Ziemas sadancī”. Šāds pasākums novada dejotājus pulcē jau vienpadsmito reizi, bet pirmoreiz tajā piedalījās 20 tautas deju kolektīvi. Interese par tautas dejām pieaugusi visās vecuma grupās, un pēdējo trīs gadu laikā novada dejotāju saimi papildinājuši astoņi jauni deju kolektīvi.

Pēc neliela pārtraukuma Jelgavas novada dejotāji Meteņdienā ziemu dzina prom un zemi atkal modināja ar tradicionālo ''Ziemas sadanci''. Šoreiz dejotāji bija aizņēmuši teju ikvienu Staļģenes sporta halles stūrīti, jo novada kultūras nami plašajai saimei jau kļuvuši par šauru.

"Četru, piecu gadu laikā mēs no divpadsmit, trīspadsmit kolektīvu sastāviem jau esam divdesmit kolektīvi, viens kolektīvs vēl ir tapšanas procesā. Viens jauniešu kolektīvs vēl ir tikai šossezon uzsācis, bet pagaidām viņi vēl tikai apgūst pieaugušo deju soļus un šajā koncertā nepiedalās. Tā ka mums ir prognoze, ka mēs būsim 21 kolektīvs," stāsta Jelgavas novada deju aprinķa virsvadītāja Ieva Karele.

Divu stundu garajā koncertā ugunīgās jauniešu dejas nomaina videjās paaudzes ritmi. Vidējās paaudzes dejotāju patlaban ir visvairāk, bet pēdējo trīs gadu laikā par prieku, ko rada dejošana, atcerējušies arī gados vecāki kungi un dāmas. Un tā tapuši arī trīs jauni senioru deju kolektīvi. Paši dejotāji atzīst, ka regulārie mēģinājumi un koncerti liek aizmirst par gadu nastu un problēmām.

"Ir arī tā, ka ir atbildība pret kolektīvu, jo, kā saka, nebūsi - jūk viss kolektīvs ārā un arī konkrētā deja, ja neesi uz strīpas," saka senioru deju kolektīva ''Vecie vilki'' dejotājs Uldis Līviņš.

Ne tikai deju kolektīvi aug gluži kā sēnes pēc lietus. ''Liepāres'' sievas ar lepnumu saka, ka arī folkloristu pulkam ik gadu pievienojas kāds jauns kolektīvs. "Kas saka, ka lauki paliek tukšāki? Nepaliek tukšāki! Kolektīvu mums arī šeit, Jaunsvirlaukā, ir daudz, un visi radoši un darboties griboši. Arī citos pagastos tā ir," norāda folkloras kopas ''Liepāre'' vadītāja Ilze Vēvere.

''Ziemas sadancis'' Jelgavas novadā notika jau vienpadsmito reizi, un  šoreiz tajā 20 kolektīvi izdejoja 34 dejas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti