Pasākumā «Satiec savu meistaru» zināšanās dalīsies 155 nemateriālā kultūras mantojuma glabātāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pavasarī gaidāmajā pasākumā "Satiec savu meistaru! 2016" ar interesentiem zināšanās dalīsies 155 nemateriālā kultūras mantojuma vērtību glabātāji, liecina Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) informācija.

LNKC aicinājumam pieteikties tos, kuriem rūp nemateriālā kultūras mantojuma vērtību saglabāšana un tālāknodošana, tika saņemti 170 pieteikumi, no kuriem dalībai pasākumā apstiprināti 155.

"Satiec savu meistaru! 2016" visā Latvijā norisināsies no 1.aprīļa līdz 3.aprīlim.

Pasākuma norises forma ir brīva, proti, var rīkot meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus, kopīgu muzicēšanu.

Ik pavasari pasākums kļuvis par gaidītu notikumu, un aizvadītajos gados "Satiec savu meistaru!" meistaru darbnīcās, studijās, muzejos, skolās, kultūras centros, bibliotēkās un pat meistaru dzīvesvietās apmeklējuši 18 000 dažādu paaudžu interesentu. "Satiec savu meistaru!" ir ne tikai iespēja apmeklētājiem apgūt ko jaunu, tā ir iespēja arī pašiem meistariem veidot jaunas attiecības sadarbībai, kā arī gūt patīkamas emocijas un gandarījumu.

"Satiec savu meistaru!" ir 2009.gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā "Eiropas amatu prasmju dienas". Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs. Projekts "Eiropas amatu prasmju dienas" 2016.gadā norisināsies jau desmito reizi.

Projekta "Satiec savu meistaru!" būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. Projekta īstenotāji pasākuma laikā vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti