Dienas ziņas

Labiekārtos Rubenes baznīcai piederošo teritoriju

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ziemassvētku rokdarbu izstāde Ogrē

Ogres pensionāri atklāj gadskārtējo rokdarbu izstādi

Rakstaini cimdi, neparastas, ar lineālu darinātas šalles un adītas krelles. Tik dažāds ir Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa šī gada veikums. Ziemassvētku gaidīšanas laikā par tradīciju kļuvis veidot izstādi un ar saviem darbiem iepriecināt arī citus, cerot pretī saņemt kādu labu vārdu.

"Mājas gariņš" ir tikai viens no vairākiem simtiem adījumu, tamborējumu un izšuvumu, ko šajā gadā uzmeistarojušas čaklās Ogres pensionāru biedrības rokdarbu pulciņa "Kamolītis" dalībnieces. Lielākoties skaisto darbiņu radītājas ar rokdarbiem nodarbojas jau kopš bērnības, bet pulciņā strādāt esot jautrāk. Turklāt tā rodoties arī jaunas idejas un prasmes.

"Mums ir tādi, kuriem ir internets, un tad smeļamies idejas no interneta. Tad atnāk, parāda, un mēs visas pārējās arī mācāmies," norāda rokdarbu pulciņa vadītāja Vita Bormane.

Jau par tradīciju kļuvis gada nogalē rīkot izstādi - pārdošanu, kurā šoreiz apskatāmi vairāk nekā 20 autoru darbi. Māras kundze var lepoties ar raibu raibiem cimdu rakstiem, bet izstādē viņa piedalās pirmoreiz.

"Kad es redzu šo skaistumu, es esmu ļoti, ļoti priecīga. Esmu pārsteigta par to, ko tik visu nevar izgudrot - cilvēks ar savu domu, ar savu čaklumu un savām rokām," pauž rokdarbniece Māra Lakševica.

Rokdarbi nav lēts vaļasprieks, jo visi materiāli jāiegādājas pašām, tomēr kundzes smej, ka, aktīvi darbojoties, varot ietaupīt uz zālēm. "Es vairāk adu tāpēc, ka es it kā nomierinos, atbrīvojos no nepatīkamām domām. Es labāk jūtos, kad esmu aizņemta," norāda Lakševica.

Kolektīvs piedalījies pensionāru federācijas rīkotajā tirdziņā Rīgā un aktīvi sadarbojas arī ar portālu ziedot.lv. Izstāde Ogrē būs apskatāma līdz 26. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti