Novadu dienās folkloristi mērosies spēkiem ar tautasdziesmām

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 11. un 12.jūnijā notiks Novadu dienas, kurās ikviens varēs iepazīt Latvijas daudzveidību, dziedot dažādu novadu dziesmas, nogaršojot tiem raksturīgos ēdienus un iepazīstot amata meistaru darinājumus. Pie Zemgales sētas abas dienas plkst. 14 paredzēts dziedāšanas konkurss, kurā folkloras kopas varēs sacensties, cik daudz tautasdziesmu katra zina.

Novadu dienās būs sastopamas siera sējējas un sviesta kūlējas no Rucavas, maizes cepēji no Ventspils un Matīšiem, podnieki no Saldus un Rīgas, audējas no Baltinavas, Blomes, Tīnūžiem un Valkas, grozu pinēji no Irlavas un Vecvārkavas, amatnieki no Lizuma un citi meistari, zina stāstīt Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) folkloras eksperte Gita Lancere.

„Brīvdabas muzejā, kā jau Novadu dienās, dzīvas būs visas novadu sētas – Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale. Tur būs pilns ar skaisti tērptiem ļaudīm, kuri dziedās, dejos un cienās. Paskatījos, ko viņi ir pieteikušies līdzi nest, un tur ir visdažādākie gardumi – no plātsmaizes līdz vārītām cūku pupām. Protams, pīrādziņi un sieri, kā jau pirmsjāņu laikā. Un pie Zemgales sētas abas dienas divos dienā būs ļoti interesants pasākums – dziedāšanas konkurss, kurā folkloras kopas varēs sacensties, cik daudz tautasdziesmu katra zina. Būs arī dažādas citas atrakcijas, gan mēmais šovs, gan visādas citas iespējas sacensties un parādīt savu asprātību. Tā kā es domāju, ka tas būs ļoti interesanti gan pašiem dalībniekiem, gan skatītājiem,” stāsta Lancere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti