Dienas ziņas

Atjauno vienu no vecākajiem Latgales krucifiksiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nīcas rokdarbnieces darina simtgades galdautu

Nīcas rokdarbnieces darina simtgades galdautu

Tas ir kopā būšanas un darbošanās prieks, kas nes gandarījumu par paveikto - tā visas kā viena apgalvo Nīcas senioru biedrības rokdarbu pulciņa dalībnieces. Viņām ir vairāku gadu pieredze dažādu vērienīgu  kopdarbu veidošanā, no kuriem daļa skatāma novada senlietu krātuvē. Šopavasar čaklās nīcenieces sākušas Latvijas simtgadei veltīta baltā  galdauta darināšanu.

Katrai no 12 rokdarbu pulciņa „Vēlziedes” dalībniecēm simtgades galdautam jānotamborē četri līdz pieci kvadrāti 23 centimetru garumā un platumā. Motīvu raksti sameklēti žurnālos, kuru tehnisko izpildījumu pieredzes bagātās rokdarbnieces ierāda pārējām dalībniecēm. Šobrīd darbs ritot necerēti raiti, jo ātrāk gribot redzēt gala rezultātu.

“Grūti paredzēt, jo vēl nāks kopā tie gabaliņi. Tas mainīs skatu. Apkārt galdauta malai būs īpaša špice,” piebilst rokdarbu pulciņa “Vēlziedes” dalībniece Biruta Mūrēna.

Ideja par Latvijas simtgadei veltītā baltā galdauta darināšanu radusies Nīcas senioru biedrības „Ziedēt arī atvasarā” vadītājai Valdai Laukgalei. Veiksmīgi startējot pašvaldības projektu konkursā, gūts finansējums izejmateriālu iegādei, līdz ar to darbs varējis sākties. Tiesa gan, iecerētais - turpat divu metru garais - galdauts netikšot klāts uz mielasta galda.

“Mēs viņu dāvināsim Nīcas novada senlietu krātuvei, kā liecinājumu nākamajām paaudzēm. Lai nav tā, ka tur ir tikai simtgadīgi darbi, bet lai ir arī šodienas darbi, kurus varēs skatīt pēc simt gadiem,” pauž biedrības “Ziedēt arī atvasarā” vadītāja Valda Laukgale.

Rokdarbu pulciņa „Vēlziedes” dalībnieces jau līdz šim ir vairāku kopdarbu autores. Nīcas senlietu krātuvei viņas dāvājušas astoņus pārus etnogrāfisko rakstu cimdus, dažādās tehnikās darināto linu galdautu, arī vairāku metru garas pērļotās krelles.

Pašām prieks par īpašajām zeķēm, spēka spilvenu un zeķēm. “Ja vairāk sanervozējas par kaut ko, var apsēsties, paadīt. Tas ir kā nervu tableti esi norijis,” saka rokdarbu pulciņa “Vēlziedes” vadītāja Elvīra Cibule.

Nīcas senioru biedrība „Ziedēt arī atvasarā” ir viena no visaktīvākajām Kurzemē, kas izveidota pirms desmit gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti