Sadaļas Sadaļas

«Nāc līdzās!» koris sniegs koncertus Lielbritānijā

Fonda "Nāc līdzās!" koris, kur dzied neredzīgi un vājredzīgi jaunieši, arī jaunieši ar kustību un garīgās attīstības traucējumiem, pēc Anglijas Daugavas Vanagu fonda ielūguma, devies sniegt koncertus Lielbritānijā.

Tas ir kora pirmais ārzemju brauciens, daudziem dziedātājiem tā ir arī pirmā reize lidmašīnā. Savukārt Anglijas publikai ir pārsteigums par mākslinieciski augstvērtīgo koncertu.   

Londona dziedātājus sestdienas rītā sagaidīja ar tradicionāliem Anglijas laikapstākļiem - smalku lietu un aukstumu, taču uzreiz pēc atlidošanas jaunieši tika izvadāti nelielā ekskursijā pa Londonu, lai vēlāk vakarā pēc īsas atpūtas sniegtu koncertu 12.gadsimtā celtajā Londonas Svētā Sepulka baznīcā, kas atrodas pašā Londonas centrā.

Koris "Nāc līdzās" ir unikāls ne tikai Latvijā, bet pat Anglijā.

“Es neesmu dzirdējis par tādu kori. Ir organizācijas un skolas, kas caur mūziku cenšas palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām, bet ka būtu šitāds spilgts koris, ko visi pazīst tā, kā Latvijā pazīst "Nāc līdzās", to es nezinu Anglijā,” atzina Daugavas Vanagu fonda priekšsēdis Aivars Sinka.

Paši dziedātāji izskatījās nedaudz pārsteigti par silto sagaidīšanu un vētrainajiem aplausiem. Klausītāju vidū bija ne tikai latvieši, ieradies pat Londonas lordmērs ar kundzi.

“Šovakar es dzirdēju visskaistāko un visemocionālāko dziedāšanu, un tieši no cilvēkiem, kuriem liktenis nav bijis labvēlīgs. Šis bija neaizmirstams vakars, kas sniedza ļoti daudz prieka,” pauda Londonas lordmērs aldermans Endrjū Parmlejs.

Pēdējā dziesmā pievienojās arī Londonas latviešu koris, kas bija īpaši emocionāls moments.

 “Varēja redzēt, ka dzied no sirds. Un zālē arī visi cilvēki jutās saviļņoti. Paldies, ka viņi ieradās. Un cilvēkiem patika!” atzina klausītāja no Londonas Inga Vinoviča.

Paši koristi atzina, ka publika Anglijā ir savādāka, klausās ļoti uzmanīgi.

 “Varbūt, ka publika bija vairāk pārsteigta par mums nekā mēs par publiku, varbūt viņi bija gaidījuši mazliet ko citu nekā to, ko sagaidīja īstenībā,” sacīja fonda “Nāc līdzās!” vadītāja un kora direktore Sarma Freiberga.

 “Varbūt tas arī dod tādu cerību, ka kādreiz visi, kas ir aizbraukuši no Latvijas, atgriezīsies pie mums, un mums arī kļūs labāk Latvijā, un mūs visus pieņems,” piebilda kora dalībniece Laura. 

Koncertu grafiks ir visai saspringts, trīs dienās Anglijā koris sniegs trīs koncertus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt