Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izrok Otrā pasaules kara lidmašīnas atlūzas

M.Freimaņa dziesmas pārtop gleznās

Mārtiņa Freimaņa dziesmas pārtop gleznās

Pirms trim gadiem Aizputē, tika likts pamats jaunai tradīcijai – Latvijas mākslas skolu audzēkņu  konkursam „Dziesma”. Tā galvenais mērķis  – attēlot Mārtiņa Freimaņa dziesmas dažādos mākslas žanros, lai veicinātu bērnu  un jauniešu radošo pašizteikšanos un saglabātu piemiņu par talantīgo mūziķi.

Nupat Aizputes Mākslas skolā durvis vērusi jauna izstāde, kurā dziesmas pārtapušas gleznās.

Izvēlēties un attēlot kādu no Mārtiņa Freimaņa dziesmām gleznās, nebūt nav bijis vienkāršs uzdevums, atzīst Aizputes Mākslas skolas audzēkņi. Daļa jauniešu arī neslēpj, ka vēl pirms pāris gadiem Mārtiņa dziesmas iznācis klausīties daudz biežāk nekā šobrīd.

Lai izprastu filozofisko tekstu jēgu, vajadzējis gan ieklausīties dziesmās, gan lasīt dzejoļus.

“Mans darbs ir “Vientuļnieks”. Es attēloju cilvēku, kas viens pats sēž un domā dažādas domas, tāpat kā Mārtiņš,” stāsta Aizputes Mākslas skolas audzēkne Jana Gundega Doniņa.

“Mans darbs – “Satīties, sapīties”. Man tā dziesma ļoti patīk. un pirmā arī ienāca prāta, tāpēc izvēlējos,” atzīst Aizputes Mākslas skolas audzēkne Beāte Avota.

215 glezniecības darbi no 30 Latvijas mākslas skolām šogad iesūtīti konkursam „Dziesma”, kas ir lielākais dalībnieku skaits kopš konkursa aizsākuma 2014.gadā.

Jaunākajam konkursa dalībniekam vien četri gadi. Pie katra darba piestiprināts ilustrētās dziesmas teksts. Piecās dažādās kategorijās darbus vērtēs žūrija - grupas „Tumsa” mūziķi, Mārtiņa draugi, kā arī mākslas speciālisti.

“Tāpat kā Mārtiņa mūzika un radošā darbība, tāpat šie darbi ir tikpat daudzpusīgi, krāsaini, radoši. Pateikt, ka kādam darbam kaut kas nepareizi, tas nav iespējams,” uzsver Aizputes Mākslas skolas pedagoģe Anda Lieģe.

Pats Mārtiņš par šādu krāšņumu un neviltotiem bērnu, jauniešu centieniem noteikti būtu priecīgs, atzīst viņa bijusī klases audzinātāja Ināra Zālīte. Skolas laikā Mārtiņam paticis izpausties kā mūzikā un dzejā, tā arī mākslā.

“Viņš veidoja scenogrāfiju Dantes „Dievišķajai komēdijai”. Bija skatuves makets uztaisīts,” atceras Ināra Zālīte.

Glezniecības darbu izstāde „Dziesma” līdz pat Ziemassvētkiem būs apskatāma Aizputes Mākslas skolā, taču uzvarētāji taps zināmi tuvākās nedēļas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt