Dienas ziņas

Berģu ūdensvadu remontēs vairākas dienas

Dienas ziņas

Durbes baznīcā pabeigts remonts

Radošās darbnīcas Līvānos

Līvānos stikla apstrādes tradīcijas turpina radošās darbnīcas

Līvānos stikla apstrādes tradīcijas iedibinātas jau 19. gadsimta otrajā pusē, kad darbu sāka pirmā Līvānu stikla fabrika. Lai gan kopš 2008. gada stikla ražošana ir apstājusies un produkciju var apskatīt tikai muzeja izstādē, darbs ar stiklu Līvānos notiek arī pašlaik. Tur tiek rīkotas radošās darbnīcas

Līvānos jau vairākus gadus ir iespēja darboties stikla kausēšanas darbnīcā, kur iespējams iepazīt stiklu kā materiālu. Lai gan darbnīcā notiekošais nav salīdzināms ar darbu fabrikā, tomēr radīšanas process ar stiklu Līvānos turpinās joprojām.

"Ja mums ir iespēja un mums piedāvā tādā veidā atcerēties saknes, ka mums šī ir stiklinieku pilsēta un stikla apstrādes tradīcija ir ļoti sena, tas ir lieliski, mums tas ir jāizmanto," saka līvāniete Elga Skrebele.

"Šeit daudz ir dalībnieku, kas ir bijušie stikla rūpnīcas darbinieki. Arī es visu mūžu esmu stikla rūpnīcā kā māksliniece strādājusi," stāsta līvāniete Aīda Rotčenkova, atzīstot, ka Līvāni viennozīmīgi saistās ar stiklu.

Radošajās darbnīcās ir iespēja piedalīties visai ģimenei. Šeit kopā radoši strādā vecāki ar lielākiem un mazākiem bērniem.

"Mūsdienās stiklam ir ļoti daudz dažādas tehnikas, dažādi materiāli, un ļoti dažādus var veidot zīmējumus, iekausēt stiklā, izmantojot stikla materiālus, nevis krāsas. Kā materiāls stikls ir ļoti interesants," skaidro radošo darbnīcu vadītāja Inga Salmiņa.

Viņa atzīst, ka Līvāni ir vieta, kur gribas strādāt ar stiklu, veidojot no šķietami nepakļāvīgā un trauslā materiāla lietas, kas turpina pārsteigt līdzīgi kā trauki, kas radīti fabrikas pastāvēšanas laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti