Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Amatas novadā aitas sargā suņi

Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca

Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca

Savulaik Līvānus varēja saukt par Latvijas stikla oāzi, taču ar rūpnīcas bankrotēšanu tika patraukta arī vairāk nekā 100 gadus senā stikla pūšanas tradīcija. Taču tagad Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca.

 Aleksandrs Logvins ar aizrautību un meistarību Latgales Mākslas un amatniecības centrā demonstrē stiklu pūšanas darbnīcas iespējas. Viņš savulaik strādāja Līvānu stikla rūpnīcā, bet šobrīd ir jaunatklātās stikla pūšanas darbnīcas meistars. Aleksandrs ir priecīgs, ka Līvāni ir otrā vieta Latvijā, kur izveidota šāda darbnīca.

“Es varu turpināt mūsu slavenās stikla pūšanas tradīcijas Līvānos. Un, ja jums ir savs rasējums un kaut kādas interesantas idejas, ja to var tehniski, tad mēs varam uztaisīt to no stikla, ar visām krāsām, dažādās formās,” stāsta Logvins.

Kopš Līvānu stikla rūpnīcas slēgšanas ir pagājuši astoņi gadi, bet tagad jaunatklātā pūšanas darbnīca Līvānos dos iespēju kaut nedaudz ielūkoties stikla trauku tapšanas procesā.

Stikla pūšanas darbnīca Līvānos ir kopija Jura Dunovska darbnīcai Jūrmalā, Juris bija arī viens no padomdevējiem un palīgiem darbnīcas tapšanā.

“Tā noteikti ir atmiņa par bijušo stikla fabriku, atmiņa, un tiem, kuri vēl ir jaunāki par fabriku, rūpnīcu vēl nav piedzīvojuši klātienē, viņiem tas tiek atgādināts,” saka Dunovskis.

Stikla mākslinieks stāsta, ka izstādē apskatāmie stikla objekti ir tikai un vienīgi roku darbs, kas apliecina stikla mākslas burvību un vienreizīgumu.

Ar īpašu noskaņu, kas raksturīga tikai stikla mākslai, Latgales Mākslas un amatniecības centrs drīzumā ir gatavs uzņemt ikvienu interesentu, lai izglītotu par stikla pūšanas iespējām, parādītu stiklinieku meistarību un apmācītu jaunos stikla pūtējus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti