Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līgo svētki kā pagasta salidojums

No stikla pudelēm veido vides objektus

Litenē no stikla pudelēm veido vides objektus

Pudeļu siena, kas aizsargā no caurvēja, pudeļu tilts un pat no pudelēm veidoti pamati siltumnīcai. Tik radoši tukšas pudeles izmanto  Litenes pagasta „Ainažu” māju saimniece Anna Zīle. Ir idejas arī jau nākamajiem projektiem – gan ar praktisku nozīmi, gan kā vides objekti ar māksliniecisku piesitienu.

Ideja par stikla pudeļu izmantošanu Annai Zīlei radusies, atnākot dzīvot uz Liteni, kur iepriekšējai mājas saimnieks bija atstājis paprāvu skaitu tukšo pudeļu. Ar domu izveidot sienu, kas nedaudz aizsargātu pagalmu no caurvēja, tapa viņa pirmais mākslas darbs – pudeļu siena.

Gadu gaitā ar pudelēm apšūta mājas piebūve, izveidoti vairāki soliņi un galds, puķudobe, siltumnīcas pamati, divi pudeļu tilti, pudeļu koks un stārķu ligzdas pamati un pašlaik pamati ielikti jau viņas nākamajam projektam – laivai starp teritorijās esošajiem dīķiem.

“Akmeņi tiek savesti un tur, pussalā jau ir masts iebetonēts, un tūlīt es sākšu cementēt laivu buru. Jau bura ir un viss sametināts, caurules un pamata caurulīte. Akmeņi ir nolikti, drīz tagad saulīte būs un sākšu cementēt laivu,” stāsta Anna Zīle.

Liels palīgs Annai ir viņas vīrs Mārtiņš, kurš gan veselības problēmu dēļ nevar palīdzēt praktiskajos būvniecības darbos, tomēr ar savu padomu palīdzējis visu pudeļu objektu tapšanā un daži pat veidoti pēc viņa projekta.

"Galvenais, ka atbrauc tagad kādi ciemiņi, grib redzēt tās pudeles, kas te samūrētas un viņi saka: „Vai! Mums mājās pudeles”, un ved atkal. Nu, pie šķūņa ir, kā saka, savesti atkal pudeļu maisi. Daudz vajadzēs," atzīst Anna.

Nākošais projekts Annas Zīles dārzā būšot Aleksandrijas bāka apmēram četru metru augstumā, kur noteikti kāds nākšot palīgā, jo vienam tik augstu kāpt un mūrēt būšot sarežģīti. Bāka pildīšot arī savas pamata funkcijas, jo augšpusē plānots ievietot lampu, lai no ceļa braucot to varētu pamanīt.

Protams, bez pudeļu objektu veidošanas jāpaspēj izdarīt arī daudzie mājas darbi. Uzceltas vairākas siltumnīcas, iestādīta bērzu birzs un iekopts mazdārziņš. Pagaidām Annas Zīles pagalmā ir 11 pudeļu objekti, bet drīzumā tos noteikti papildinās jaunie projekti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti