Dienas ziņas

Ar izrādi «Baiļu labirints» – pret cilvēku bezjūtību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līgatnē izstāde «Nederīgs par derīgu»

Līgatnē izstādē «Nederīgs par derīgu» – rotas un kleitas no otrreiz izmantotiem materiāliem

Līgatnē izveidota lietišķās mākslas izstāde, kurā interjera priekšmeti, rotas un pat kleita radīta no atkārtoti izmantotiem materiāliem. Darbu autori ir paši līgatnieši, un izstāde saistīta ar Līgatnes vēsturi un papīrfabriku, jo arī tās darbība noritēja, jau vienreiz izmantotu papīru pārstrādājot un radot jaunu. 

Papīra krāšana un izmantošana atkārtoti notiek vēl joprojām, ar to nodarbojas Līgatnes Amatu mājā.

Papīra pārstrādes meistare Diāna Gustava rāda vēl līdz galam neapkrāsotu sivēnu, kuram vēderā saburzīts papīrs, bet apkārt samalts. Tas ir gana ciets un izturīgs, tāpat kā bļodas, kas top, līmējot papīra gabaliņus 11 kārtās.

 “Šādā veida papīrs tika ražots Līgatnes papīrfabrikā. Un tas ir ļoti labs variants, kad patiesībā neviena no papīra lietām, kas ir mājās, nav jāmet ārā,” saka Gustava.

Papīra priekšmeti nav vienīgais, kas izstāde “Nederīgs par derīgu”, ir apskatāmi. Te arī kleita, kas sašūta no iepriekš atārdītām vīriešu kaklasaitēm, dažādas galda sedziņas no auduma atgriezumiem un arī pinumi, kas tapuši no sarullēta papīra.

Sasaistot Līgatnes vēsturi un senās papīra pārstrādes tradīcijas ar mūsdienu mērķiem saudzēt vidi un samazināt atkritumu daudzumu, vietējās mākslinieces organizējušas dažādas meistarklases un pieaicinājušas arī skolotājas no Krimuldas un Saulkrastiem.

“Visi veic eiroremontus, un tur parasti kaut kas paliek pāri, pēc siltināšanas paliek pāri putuplasta loksnes. Uz putuplasta mēs varam veidot atkal mozaīku no auduma gabaliņiem, tos iespiežot ar līmīti,” saka izstādes dalībniece un idejas autore Laila Šteinberga.

Vēl kāds celtniecības darbu pārpalikums – siets, tajā iesienot mazas auduma strēmeles, tapuši krēsla paliktņi. Bet no maizes iepakojumiem tapuši paklāji.

“Man ir ļoti maz laika pēc darba, un tas prasīja milzu pacietību, bet es sev pierādīju, ka es varu to izdarīt, un es uztaisīju divus tādu pufus, un pati jūtos ļoti gandarīta un varonīga,” atzīst Līgatnes Amatu mājas vadītāja Daina Klints.

Darbus, kas tapuši no otrreiz pārstrādātiem materiāliem, radījuši vairāk nekā divdesmit cilvēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti