Sadaļas Sadaļas

Liepājas muzejā skatāmas uzņēmēja Ulda Pīlēna krāsu meditācijas

Liepājas muzejā šobrīd skatāma Latvijā labi zināmā uzņēmēja un mākslas darbu kolekcionāra Ulda Pīlēna gleznu izstāde „Cikls. 30/70”. Pats autors uzsver, ka nepretendē uz mākslinieka statusa, skaidrojot, ka gleznošana ir meditācijas process. Uldis Pīlēns uzskata, ka uzņēmēji un menedžeri, kuriem ir emocionāla sasaiste ar mākslu, mūziku vai literatūru, daudz mazāk saskaras ar izdegšanas sindromu.

Uzņēmējs Uldis Pīlēns aktīvi gleznojis jau studiju laikā Vācijā. Izstādes autors sarunā ar Latvija Radio atklāj, ka, atgriežoties Latvijā, viņš kļuvis par Latvijas Dizaina centra vadītāju. Esot šajā organizācijā, viņš sevi apliecinājis rudens izstādēs, rādot gan savus plakātus, gan dizaina objektus, kā arī kļuvis par jauno mākslinieku biedru. Laikam ejot, par prioritāti izvirzījusies uzņēmējdarbība kompānijā „UPB”, taču paralēli tam Uldis Pīlēns veidojis savu mākslas darbu kolekciju, tā atbalstot Latvijas māksliniekus. Uldis Pīlēns glezniecībai pievērsies pēdējā laikā.

 „Tagad, kad operatīvais bizness ir atdots „UPB” jaunās paaudzes vadītājiem, tad 2016. gadā no iekšpuses izlauzās vajadzība atsākt šo glezniecību. Es tur jūtos ļoti komfortabli. Tā nebija vēlme kādam kaut ko rādīt, bet, kad tuvojās mana apaļā jubileja, tad nolēmām šo kolekciju parādīt Vīna studijā,” saka Pīlēns.

Tagad autora darbi skatāmi Liepājas muzejā. Pašu autoru pārsteigusi cilvēku interese par šo izstādi, jo pats nepretendē uz mākslinieka statusu. Uldis Pīlēns to sauc par nepriekšmetisko glezniecību un meditācijas procesu. Nav svarīgi, vai cilvēkiem viņa darbi patīk vai ne, saka autors.

„Tas ir uz iekšu vērsts process, kas liek dvēselei sevi barot ar emocionālām un mākslas izpausmēm tuvu saistītām lietām, tāpēc es to nosaucu par krāsu meditāciju. Laiks paiet kā viens mirklis, prāts atslēgts. Process ir meditatīvs, strādā tikai rokas. Tā ir ļoti laba izjūta, tā ir tukšuma veidošanas izjūta sevī, kas ļauj sagatavoties nākamai dienai vai lielajiem darbiem,” skaidro Pīlēns.

Nākamā lielā lieta, ko sarunā min Uldis Pīlēns, ir grāmatas rakstīšana  par uzņēmējdarbību.

Skaidrojot izstādes nosaukumu, autors norāda, ka tikai ļoti naivs cilvēks var iedomāties, ka viņš ir Visuma centrs, ap kuru viss grozās. Unikāli mēs esam tikai piedzimšanas brīdī, jo pēc tam mūs visus ietekmē apkārtējā vide. Mēs pielāgojamies šiem noteikumiem gan apzināti, gan neapzināti, līdz ar to mūsu pašu unikalitāte ir tikai 30%, pārējie 70% ir apkārtējās vides ietekmes, tāpēc arī izstādes nosaukums „Cikls. 30/70”. 

Ulda Pīlēna darbu izstāde "Cikls. 30/70" Liepājas muzejā skatāma no 2. marta līdz 16. aprīlim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt