Latviskajos pirts svētkos daudzinās vispārcilvēciskās vērtības

Starptautiskā folkloras festivāla "Baltica 2015" pasākumu ciklā 18.jūlijā no plkst. 8 līdz 23 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Latviskie pirts svētki.

Kā norāda pasākuma rīkotāji, latviešu pirts kultūra, kas ir nodota no paaudzes paaudzē un bagātīgi saglabāta līdz mūsu dienām, ir viena no mūsu tautas identitātēm un mantojuma sastāvdaļām. Svētku mērķis ir stiprināt etniskās identitātes izjūtu cilvēkos.

Svētkos tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir atbalstījis Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejs, pirts kultūras attīstības entuziasti un profesionāli darba darītāji.

Svētku dienas laikā kopīgi tiks darināts lielais svētku pirts lāvas paklājiņš. Katrs varēs ielikt vilnas kušķīti ar savu labo domu un vēlmi pirts kultūru nest tālāk nākamajām paaudzēm. Paklājiņu no vilnas filcēt palīdzēs Beverīnas amatnieki. Svētkus vadīs Ints Teterovskis.

Visas dienas garumā uz svētku skatuves priecēs folkloras festivāla "Baltica 2015" dalībnieku un draugu koncerts.

Sagaidot saulrietu, svētku dalībnieki pulcēsies pie godu galda un svinēs svētkus, kurus ar dziesmām kuplinās Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris.

Latvisko pirts svētku programma skatāma biedrības "Latvijas pirts" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti