Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Romualdu Ražuku

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Edgaru Tavaru

Intervija ar Signi Pujāti un Leontīnu Cīruli

Latviešu mantojuma dzīvību varēs meklēt pasākumā «Satiec savu meistaru»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Izmēģināt dažādu amatu prasmes un izdejot mīļākās tautas rotaļas jau šajā nedēļas nogalē varēs pasākumā „Satiec savu meistaru” 167 vietās visā Latvijā. Latviešu kultūras mantojums aizvien ir dzīvs un labi iederas mūsdienu cilvēka dzīvē, Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

„Satiec savu meistaru” radās ar domu atvērt durvis Latvijā gan no meistaru puses, kuri ir gatavi dalīties ar savām zināšanām un prasmēm, gan interesentiem, kuri vēlētos iepazīt, apjaust un slēgt draudzīgas saites ar meistaru un nodot tās tālāk," skaidroja Pujāte.

„Satiec savu meistaru” ļauj apjaust, ka mantojums vēl ir dzīvs - kas nav mazsvarīgi 21.gadsimtā -, kuru var arī izmantot mūsdienās, uzsvēra Pujāte.

Teju pustūkstotis meistaru visā Latvijā gatavi trijās dienās rādīt savas prasmes. Viens no tiem ir podnieks Leontīns Cīrulis no Latgales.

„Dalos ar savām iemaņām visu apzinātu dzīvi. Pujats Jānis man ir teicis: „Ko tu esi ieguvis par velti, dod arī citiem,”” uzsvēra podnieks Cīrulis.

Taujāts, cik grūts ir viņa arods, viņš sacīja, ka arods nāk grūti tikai tiem, kuri dara to, kas nepatīk.

„Ja patīk, tad viss iet no rokas. Ja ir labs skolotājs, viņš iemācīs jebko, ja skolotājs ir pašvaks, tad ir grūtāk,” norādīja Cīrulis.

Arī viņš uzskata, ka „mēs nevaram visu laiku staigāt vienās pastalās, bet vajag saglabāt savu mentalitāti un jābūt etniski tradicionāliem.”

Latvijā šī būs jau 11.reize, kad notiek šāds nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti