Dienas ziņas

Atzīmē Jūrmalciema skolas ēkas 80 gadu jubileju

Dienas ziņas

Smagus noziegumus iztirzās īpaši

Izstādei «Rudens 2015» jubilejas gads

Latgales mākslinieku izstāde svin 20 gadu jubileju

Latgales Kultūrvēstures muzejs un Latgales mākslinieki jau 20.gadu pēc kārtas aicina apskatīt tradicionālo mākslas izstādi “Rudens 2015”. Mākslinieki piedāvā izvērtēt savus pēdējā gada laikā veidotos darbus. Izstādes noslēgumā darbus  izvērtēs žūrija un vislabāk novērtētie paliks Latgales kultūrvēstures muzeja īpašumā.

Jubilejas gada izstāde ir bagāta ar Latgales mākslinieku piedāvāto darbu ekspozīcijām. 20 gadu laikā tikai Latgales ainavas krāsas savās gleznās iemūžina vecmeistars Broņislavs Pavlovskis. Jubilejas gada izstādi mākslinieks piedāvā ar savām eļļas tehnikā radītajām gleznām.

"Skatītājiem es gribu pateikt - aplūkojot mākslas darbus, mēģiniet ielūkoties mākslinieku lomā, mēģiniet uzminēt mākslinieku domas, ko viņš ar to gribēja pateikt," iesaka Latgales mākslinieks Broņislavs Pavlovskis.

Izstādē aplūkojamie mākslas darbi liek apbrīnot mākslinieku iztēli. Pārstāvēti visdažādākie mākslas žanri – glezniecība, grafika, tēlniecība, tekstilmāksla, ka arī citi stili, sākot no klasiskajām ainavām līdz modernā žanra darbiem, kur mākslinieki izmantojuši ne tikai daudzveidīgas krāsas un to kombinācijas, bet arī materiālus, kas padara šos darbus saistošus ikvienam.

"Katrs gads atšķiras, atšķiras arī cilvēku skaits, bet vismaz pussimts ir mākslinieku. Mēs nekad necenšamies, lai būtu vairāk. Mēs cenšamies, lai šī izstādē ir kā stimuls jaunajiem un jau pazīstamiem, kā sevi parādīt, kā sevi pasniegt, kā ļaut citiem ieraudzīt," stāsta LKM Mākslas nodaļas vadītāja Inese Dundure.

Tos, kuri vēl nav bijuši izstādē un domā, ka mākslas darbos ir atainots tikai rudens ar lietus peļķēm un krāšņajām lapām, patiesībā gaida visdažādāko emociju piedzīvojums, jo izstādē atainota ne tikai rudens burvība, bet arī citi gadalaiki un ar tiem saistošie tēli.

Labākie mākslinieku darbi tiks iepirkti muzeja krājumā, kas katru gadu papildina mūsdienu Latgales mākslas kolekciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt