Sadaļas Sadaļas

Ārpus Rīgas

Augustā seniori iekārtosies jaunajā pansionātā pie Kuldīgas slimnīcas

Ārpus Rīgas

Noslēgumam tuvojas restaurācijas darbi Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē

Latgalē sākas pirmais festivāls «Pynu, pynu sītu»

Latgalē sākas pirmais festivāls «Pynu, pynu sītu»

No 1. līdz 3. jūlijam Daugavpilī un visā Latgalē notiks Latvijas pirmais kultūru festivāls “Pynu, pynu sītu”, kurš krāšņi noslēgsies ar dižkoncertu Kārsavas “Krosta” estrādē.

Pirmās divas festivāla dienas apmeklētāji tiek aicināti uz Daugavpili, kur dažādās pilsētas vietās varēs baudīt vairāk nekā 15 koncertus, vērot festivāla dalībnieku gājienu Rīgas ielā, sekot līdzi un piedalīties vairāk nekā deviņu meistarklašu norisē, ciemoties amatnieku teltīs un baudīt muzikālā tramvaja koncertus. Savukārt 3. jūlijā kolektīvi koncertēs vairākās Latgales vietās. Ar festivāla programmu var iepazīties šeit.

3. jūlijā Kārsava jau no pusdienlaika tiks piepildīta ar dažādu kultūru skanējumu. plkst. 12 pie Kārsavas kultūras nama notiks trešās festivāla dienas atklāšana. No plkst. 13 līdz 16 Kārsavas kultūras nama teritorijā notiks baltu un slāvu sētu prezentācijas ar teatralizētiem un muzikāliem sižetiem. Plkst. 16 aiz Kārsavas kultūras nama daudznacionāls mielasts “Putra no cirvja kāta”. Plkst. 17 festivāla dalībnieku gājiens uz "Krosta" estrādi (pa Vienības ielu). Plkst. 17.30 “Krosta” estrādē daudzu tautību mūziķu dižkoncerts, koncertu vadīs Roberto Meloni. Izskaņā danču vakars.

Pasākuma moto ir “Daudzkultūru vēstījums Saules ceļā uz Latvijas simtgadi”

Festivāla direktors Oskars Zuģickis norāda, ka “tā mērķis ir popularizēt, attīstīt un pilnveidot Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē, kā arī aktivizēt sabiedrības līdzdalību nemateriālās kultūras mantojuma (tai skaitā mazākumtautību) izzināšanā, praktizēšanā un tālāknodošanā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt