Sadaļas Sadaļas

Koncertā «Rudens nāca sētiņā» uzstāsies astoņi tautas deju kolektīvi

28. oktobrī pulksten 17.00 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vaduguns” un tā vadītāja Kristīne Jaunbrūna aicina uz pirmoreiz notiekošo tautas deju kolektīvu koncertu “Rudens nāca sētiņā”. Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē pulcēsies astoņi tautas deju kolektīvi no Ventspils un Liepājas, kā arī no Priekules, Dobeles, Durbes, Pāvilostas un Kuldīgas novadiem.

Festivāls “Rudens nāca sētiņā” tiek veidots ar mērķi uzturēt Dziesmu un deju svētku tradīciju kā dzīvu un unikālu kultūras vērtību starpsvētku periodā, vienkopus pulcējot Latvijas deju kolektīvus un sekmējot dejotāju radošo iniciatīvu un sociālās līdzdalības aktivitāti. Kā vēsta festivāla rīkotāji, visaktīvākais laiks dejotājiem parasti ir pavasaris un vasara, bet ar šo notikumu tiek piepildīts arī rudens, rosinot veikli uzsākt sezonas darbību un gatavošanos XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem 2018. gadā.

Kvēle

Festivāla dalībnieki Liepājā ieradīsies jau sestdienas rītā, lai vispirms sacenstos intelektuālā spēlē “Zinu, bet minu” Karostas cietumā, bet vakarpusē satiktos koncertā Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē. Koncertā katrs deju kolektīvs izpildīs trīs dejas, no kurām viena ir īpaši atbilstoša pasākuma nosaukumam. Satikšanos ražīgās rudens dienas noskaņās vadīs Liepājas aktrišu folkloras apvienība “Atštaukas” (vadītāja Ināra Kalnarāja).

Vērgalīte

Rudens sētiņā Liepājas Latviešu biedrības namā satiksies vidējās paaudzes deju kolektīvi “Bikstenieki” (vadītāja Agita Jansone, Dobeles nov. Bikstu pag.), “Re, kā!” (vadītāja Inta Āboliņa, Durbes nov. Lieģu pag.), “Vērgalīte” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna, Pāvilostas nov. Vērgales pag.), “Snēpele” (vadītāja Gunta Freiberga, Kuldīgas nov. Snēpeles pag.), “Duvzare” (vadītāja Inga Leive-Levite, Priekules nov.), “Liedags” (vadītāja Inga Liepiņa, Ventspils), “Kvēle” (vadītāja Ingrīda Lūka, Liepāja) un “Vaduguns” (vadītāja Kristīne Jaunbrūna, Liepāja).  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt