Dienas ziņas

Līvānos izveidota stikla pūšanas darbnīca

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Radošais mākslas mirklis Kandavā

Kandavā radošajā plenērā pulcējas mākslinieki - amatieri

"Radošais mākslas mirklis" - ar šādu nosaukumu Kandavā šonedēļ jau 21. reizi notiek mākslas plenērs, kurā pulcējas cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar mākslu, bet vēlme ir radoši izpausties. Šogad ieradušies ap 60 interesentu no dažādiem Latvijas novadiem.

Kandavas plenēra pirmsākumi meklējami pagājušā gadsimta vidu, kad vietējās mākslas galerijas vadītāja gleznot mazpilsētu uzaicināja Latvijas mākslas akadēmijas māksliniekus, bet radoši izpausties gribēja arī līdzi atbraukušie ģimenes locekļi, un draugi. Tā radās ideja par dažādām mākslas nozarēm, kurās roku var iemēģināt ikviens.

"Strādāju Tukuma vidusskolā, un tagad esmu pensionāre. Katru reizi nevaru paiet garām, tepat kaimiņos dzīvoju. Tas ir tā kā hobijs, kā sirdslieta. Visu gadu gaidu, kad būs tas plenērs. Kad ir klāt, tad jāizmanto cik var," norāda pensionāta skolotāja Karmena Rudzone.

Vislielākā interese šogad ir par keramikas nodarbībām. Pieredzes bagātākie jau veido sarežģītus svečturus un dekorācijas, bet datordizainere Baiba, kura plenērā piedalās jau trešo gadu, smej, ka tikai šorīt esot pārvarējusi fobiju no māla. "Šeit man ir pirmie darinājumi. Nekas briesmīgs tas nav izrādās, bet kaut kāda fobija man iekšā bija," norādīja datordizainere Baiba Bogdane.

Kopīga darbošanās plenērā  ir ne vien iespēja apgūt ko jaunu vai piepildīt kādu bērnības sapni, bet arī rast idejas ikdienas darbiem. "Bet vislielākais ieguvums ir vienkārši uzpildīties. Ar garšu, ar baudu izdzīvoties, sasmelties foršus iespaidus, emocijas un notikumus un tad ar to tāds pārpildīts, kad emocijas jau iet pa ausīm ārā, atgriezties atpakaļ ikdienā," norāda psiholoģe Sanita Aišpure - Dronka.

Līdz nedēļas beigām plenēra dalībnieki vēl trenēsies arī mozaīkas likšanā, apgūs dekupāžu, un, protams, gleznos.Plenērs noslēgsies ar brīvdabas izstādi  Kandavas muzeja pagalmā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti