Jauniešu teātru festivālā Jūrmalā galveno balvu ieguvis Jelgavas Jaunais teātris

Ar teatrālām performancēm pilsētvidē – Mākslas stacijā “Dubulti” un Jūrmalas vilcienā – un astoņām konkursa izrādēm Jūrmalas Kultūras centrā un Jūrmalas teātrī 20.–21.oktobrī aizvadīts otrais Latvijas jauniešu teātru festivāls un konkurss “Rainis un Aspazija Tev”. Konkursa galvenā balva par jaunradi un veiksmīgāko festivāla izrādi piešķirta Jelgavas Jaunajam teātrim par iestudējumu “Pusaugušie”; iestudējuma autors un režisors – Rihards Gāle.

Par mūsdienīgu dokumentālā teātra izrādi atzinības raksts Jauniešu teātrim “Te-13” par izrādi “Tēvi un dēli”; iestudējums – autoru kopdarbs, režisors Edgars Niklasons.

Atzinības rakstu par veiksmīgu izrādes plastisko risinājumu saņēma Jūrmalas Kultūras centra Kauguru kultūras nama jauniešu teātris “Eksperiments” par izrādi “Viņi un viņas”, kas veidota pēc Raiņa un Aspazijas dzejas; režisore Dace Umbraško.

Par spilgtu aktieru ansambļa kopdarbu atzinības raksts Jūrmalas Kultūras centra Kauguru kultūras nama jauniešu teātrim “Eksperiments” par izrādi “Sesija. Latviju dainas. Kāzas”; režisore un iestudējuma autore Dace Umbraško ar kolektīvu.

Par veiksmīgu īsās formas izrādi atzinības raksts Saldus Tautas teātrim par izrādi “Elejas Nindzjas”; iestudējuma autors Jānis Balodis, režisore Inese Legzdiņa.

Par dejotprasmi un dzīvesprieku atzinības raksts Lubānas jauniešu deju kolektīvam “Žuburi” par izrādi “Rainis. Aspazija. Zaļumballe”. Izrāde veidota pēc Raiņas un Aspazijas dzejas; režisore Ilze Kraukle, horeogrāfe Laila Ozoliņa.

Par centieniem analizēt folkloras materiālu atzinības rakstu saņēma Rundāles teātra studija “Savējie” par izrādi “Tas puisītis, tā meitiņa”. Izrāde veidota pēc latviešu folkloras motīviem; režisore Lilita Lauskiniece.

Kategorijā Par centieniem izprast sevi dzejas valodā atzinības raksts piešķirts Majoru vidusskolas teātrim “Majoriņš” par izrādi “Distance”. Izrāde veidota pēc Andra Buļa dzejas; režisore Antra Ņjuša.

Otrajā Latvijas jauniešu teātru festivālā un konkursā piedalījās astoņi jauniešu teātri, kopumā 150 dalībnieku no Jūrmalas, Jelgavas, Saldus, Lubānas, Rundāles un Rīgas jauniešu teātriem. Teātri bija veidojuši izrādes pēc Aspazijas un Raiņa dzejas, latviešu folkloras motīviem, kā arī radījuši jaunus iestudējumus atbilstoši šī gada festivāla tēmai “Es gribu spēlēt latviešu dramaturģiju”.

Teātru izrādes konkursā vērtēja Jūrmalas teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Imants Jaunzems, aģentūras “Casting Bridge” aktieru atlases režisore Gunita Groša, Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja eksperte, pedagoģe un režisore Dace Liepeniece.

Latvijas jauniešu teātru festivāls aizsākts 2015. gadā, kad tika atzīmēta Raiņa un Aspazijas 150. jubileja, ar mērķi aktualizēt dzejnieku daiļradi jauniešu vidū, kā arī, lai veicinātu jauniešu teātru attīstību un jaunradi Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt