Sadaļas Sadaļas

Jau ceturto gadu tradicionālo kultūru Daugavpilī piedāvā apgūt folkloras skola

Jau ceturto gadu folkloras kopa “Svātra” sadarbībā ar Latviešu kultūras centru Vienības namā Daugavpilī rīko “Latgales folkloras skolu”, kuras laikā interesentiem ir iespēja apgūt tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, dančus un tradicionālo dziedāšanas prasmi.

Jau ceturto gadu tradicionālo kultūru Daugavpilī piedāvā apgūt folkloras skolaGunta Nagle

Vienības nama ceturtajā stāvā, jau no kāpņu telpas dzirdamas mūzikas skaņas. Mēģinājumu zālē Gunārs Igaunis vada tradicionālo instrumentu spēles nodarbību vieniem no gados jaunākajiem folkloras kopas ''Svātra'' dalībniekiem – Ingaram un viņa māsai Annai.

Pievienoties folkloras kopai ''Svātra'' Ingaru pamudinājuši vecāki, kuri daudz stāstījuši par dažādiem ''Svātras'' ceļojumiem. Ingars ir ļoti muzikāls jaunietis, un nu viņš spēlē jau četrus mūzikas instrumentus. Viņš norāda, ka “Latgales folkloras skola” ir lieliska iespēja ne tikai apgūt tradicionālo mūzikas instrumentu spēli, bet arī jau labi zināmas dziesmas izdzirdēt un iemācīties nedaudz savādākā apdarē.

“Pateicoties Latgales kultūras programmai, jau ceturto gadu pēc kārtas ir iespēja interesentiem apgūt gan tradicionālo dziedāšanu, gan tradicionālo instrumentu spēli, gan arī dejošanu. Mēs to saucam par Latgales folkloras skolu un šogad mēs jau esam ceturtajā klasē,” stāsta folkloras kopas “Svātra” vadītāja Sarmīte Teivāne.

Folkloras skolā ik gadu ar savām zināšanām un pieredzi dalās Zane Šmite, Dace Circene un Gunārs Igaunis. Skolotāju pulkam šogad pievienojies Oskars Patjanko, kurš palīdz izveidot dančiem pieskaņotu instrumentālo skanējumu.

Sarmīte Teivāne norāda, ka iepriekšējos gados “Latgales folkloras skolā” tika uzņemts ikviens interesents, neatkarīgi no priekšzināšanu līmeņa, tomēr, lūkojoties uz attīstību, nākotnē nu priekšroka tiek dota tiem, kuri folkloras skolu apmeklējuši arī iepriekšējos gados.

“Mēs gribam, lai šī skola turpinātos, lai tajā kā normālā skolā katrā klasē apgūtu ko sarežģītāku un sarežģītāku, tad šogad folkloras skolas pamatsastāvs ir nokomplektēts un viņi turpina pilnveidot savas zināšanas.”

Jau trešo gadu tradicionālo mūzikas instrumentu spēli folkloras skolas dalībniekiem palīdz apgūt Gunārs Igaunis. Viņš ne vien māca kā spēlēt, bet arī pats izgatavo dažādus tradicionālos mūzikas instrumentus, vispieprasītākais ir kokle.

Gunārs Igaunis norāda, ka aizvien biežāk tradicionālajai muzicēšanai Latgalē pievēršas tieši jaunieši, un viņam ir liels prieks, ka pēc muzicēšanas folkloras kopās jaunieši turpina attīstīt tautas mūziku jau mūsdienīgākos ritmos.

Sarmīte Teivāne uzsver, ka viņai un folkloras kopai ''Svātra'' “Latgales folkloras skola” ir kā ikgadējs enerģijas lādiņš jaunam darba cēliemam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt