Dienas ziņas

Rotko centrā top ievērojama laikmetīgās keramikas kolekcija

Dienas ziņas

Sācies Zemnieku saeimas 15.kongress

Izveidota kopa „SUITU VĪRI"

Izveidota folkloras kopa «Suitu vīri»

Suitu sievu vārds vairs neprasa īpašu paskaidrojumu, jo viņas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē nesušas savu tradicionālo mantojumu. Nu sasparojies arī stiprais dzimums un izveidota folkloras kopa Suitu vīri. Viņu repertuārā galvenokārt suitu ziņģes, kuras pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Folkloras kopa „Suitu vīri” tā pa īstam iemēģināt skatuves dēļus un iekustināt klausītāju sirdis sākuši pavisam nesen. Lai arī vīriešu dziedāšanas tradīcijas Alsungā ir senas un ne tikai sievas, bet arī vīri te ir skanīgām balsīm, folkloras kopa te izveidota nebija.

Pērnā gada nogalē, viesojoties pie setiem Igaunijā un tur dzirdot skanīgo vīru dziedājumu, beidzot maisam bijis gals vaļā un sen daudzos prātos auklētā ideja īstenota – suitos būs vīru ansamblis.

Ilga Leimane, kura kopš 1989.gada vada slaveno etnogrāfisko ansambli Suitu sievas, nu ir arī suitu vīru vadītāja. Gadu gaitā viņai bija sakrāts daudz ziņģu, kuras piemērotas tieši vīriem.

Tradicionālais burdona dziedājums gan neesot vīriem raksturīgs, kaut gan viens – greznais burdons vīru repertuārā ir iekļauts. Tāpat nevajadzētu no vīriem gaidīt apdziedāšanas dziesmas. Repertuārs ir atšķirīgs.

Suitu vīriem aiz muguras ir jau pirmais pārbaudījums – skate, kad īsā laikā apgūtais bija jārāda žūrijai. Tās vērtējumā galvenokārt bijuši vārdi – gandrīz izcili. Un Suitu vīri ir vēl viena kopa, kura Latvijā papildina nelielo vīru kopu skaitu, kuras dziesmās iedzīvina tradicionālo mantojumu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Tautas māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti