Dienas ziņas

Balvos motosvētki pulcē simtiem dalībnieku

Dienas ziņas

Bauskā izveido vienoto problēmu pieteikšanas tālruni

Inčukalna 48. Dziesmu diena

Inčukalna 48. Dziesmu diena pulcē 19 korus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ikgadējo Dziesmu dienu Inčukalnā, kas šogad notika jau 48. reizi, vieno tradīcija, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē jau kopš pagājušā gadsimta trīsdesmitajiem gadiem. Lai gan starp koristiem aizvien biežāk redzamas sirmas galvas, jaunās paaudzes diriģenti ir pārliecināti, ka dziesma neapsīks. Šogad Dziesmu dienā piedalījās 19 kolektīvi gan no Pierīgas un Zemgales.     

Dziesmu diena Inčukalnā pirmoreiz notikusi 1939. gadā, atsaucoties Emīla Melngaiļa aicinājumam rīkot dziedāšanas svētkus katrā Latvijas reģionā. Inčukalnā tos organizējis toreizējais diriģents Ralfs Alunāns.

Inčukalna tautas nama vadītāja Inga Freimane stāsta, ka toreiz “ar vilcienu šurp sabrauca daudz, daudz dziedātāju, ko saorganizēja E.Melngailis, tā sākās šī tradīcija, protams, karš un padomju gadi to pārtrauca”.

Senā tradīcija tomēr netika aizmirsta, bet gan nodota nākamās paaudzes diriģentam Vitalim Kikustam, kurš dziesmai svētkus atkal sarīkoja 1970. gadā.

Senioru kora ''Atblāzma'' dziedātāja, Inčukalna iedzīvotāja Ināra Koltova atceras tos dziesmu svētkus, “kori daudz bija, un ļoti daudz skatītāju, atsaucība bija ļoti liela, un arī no skolēniem bija liela atsaucība”.

Dziesma ir mūsu tautas bagātība, bez kuras savu dzīvi koristi nespēj iedomāties arī šodien, un ir gatavi nākt kopā, kad vien kāds aicina.

48. Dziesmu dienā Inčukalnu pieskandēja 19 kolektīvi no tuvākas un tālākas apkaimes, ļaujot gaisā virmot simtgades dziesmu svētku melodijām, un cerot, ka paaudžu saikne nepārtrūks.

“Īstenībā es noliecu galvu savu koristu priekšā. Mēs arī esam vidējās paaudzes kolektīvs, un tas kodols, kas mēs turamies, ir ļoti spēcīgs. Ceru, ka mums radīsies arī tā iespēja, kad pie mums nāks arī jauni cilvēki,” saka Siguldas pagasta jauktā kora diriģente Līga Vasiļjeva.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti