Rīta Panorāma

Jau rītvakar spēle "Kurš ir kurš?" ar Zani Daudziņu

Rīta Panorāma

Pulksteņa rādītājus griezīsim arī turpmāk

Sākas ikgadējais tautas mūzikas festivāls "Dzīvā mūzika'

Festivālā «Dzīvā mūzika» skanēs ermoņikas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šonedēļ no 27.oktobra līdz 29.oktobrim notiks ikgadējais Tautas mūzikas festivāls “Dzīvā mūzika”. Šajā reizē īpaša uzmanība festivālā pievērsta skanīgajam instrumentam - ermoņikai.

Festivāla programma

  • 27.oktobrī Rīgā, Krāsotāju ielā 12, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”:

20.00 festivāla ieskaņu pasākums "Bal Trad" – tradicionālo deju vakars ar ermoņiku spēlmaņiem un grupām. (piedalās festivāla ārvalstu viesi un “Skaņumājas muzikanti”).

  • 28.oktobrī Kocēnu kultūras namā, Alejas ielā 3, Kocēnos:

17.00 Svētku koncerts Zem jaukām ermoņikas skaņām.

  • 29.oktobrī Rīgā, Krāsotāju ielā 12, Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga”:

12.00 Meistarklases - ermoņiku spēles demonstrējumi,
16.00 Ermoņiku mūzikas koncerts.

Tautas mūzikas festivālā muzikantu vecmeistaru un jauno tautas mūzikas draugu sniegumā skanēs gan Latvijā spēlētā Vidzemes Ieviņa, gan krievu „hromka”, kā arī būs iespēja dzirdēt Pēterburgas un Vīnes ermoņiku skaņas. Izcili mūziķi un tradīciju pārzinātāji stāstīs par ermoņiku atdzimšanu Igaunijā un Lietuvā, kā arī mūsdienu ermoņiku spēli Dienvideiropas mūzikas kultūrā.

Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas mūzikas eksperts Ilmārs Pumpurs stāsta: “Jau kopš 19.gadsimta ermoņikas ieņem nozīmīgu vietu latviešu un kaimiņu tautu muzicēšanas tradīcijās. Ermoņikas spēlmanis ir neiztrūkstošs ģimenes godu, tirgu, talku, ballīšu un vakarēšanu dalībnieks. Ermoņikas kā lielākā bagātība un labākais draugs pavadīja spēlmani līksmībā, ikdienas darbos un svešumā klīstot. Festivālā šajā gadā pavērosim un pārrunāsim, kas jauns paveikts dažādo Latvijas ermoņiku spēles tradīciju uzturēšanā un tālāk nodošanā. Tuvāk iepazīsim citu tautu plēšu instrumentu spēles tradīcijas un modes tendences.”

Tautas mūzikas festivāla “Dzīvā mūzika” ietvaros notiekošos pasākumus aicināts apmeklēt ikviens interesents. Ieeja koncertos un meistarklasēs – bez maksas.

Piedalās: Lorāns Žofruā (Laurent Geoffroy) no Francijas, Heino Tartess (Heino Tartes) un draugi no Igaunijas, Kauno bandonija (Lietuva), Alberts Mednis (Līvbērze), Valdis Andersons un kapela “Ieviņa” (Tūja), Oskars Patjanko un “Kaktuballes muzikanti”, Līga Tīsiņa un Ķekavas muzikanti, “Skaņumājas muzikanti”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti